Opnieuw rijen op Schiphol, ook wachtenden onder de overkapping
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol staan zaterdag opnieuw lange rijen. Bij vertrekhal 1 moeten de reizigers soms ook buiten onder de overkapping staan. Volgens een woordvoerder loopt alles wel goed door. De wachttijd voor de security zou ongeveer een uur bedragen.
Dat het opnieuw druk zou worden op Schiphol, werd al verwacht. De druktemeter op de website van de luchthaven voorspelde voor zaterdag een piekdag als het gaat om vertrekkende passagiers. Ook moeten reizigers die aankomen op Schiphol rekening houden met een lange rij bij de paspoortcontrole en de bagagebanden.
Vanwege de aanhoudende drukte en personeelskrapte vroeg Schiphol luchtvaartmaatschappijen vorige week om het aantal dagelijks vertrekkende passagiers tot minstens eind oktober met gemiddeld 18 procent omlaag te brengen. Dat bleek nodig omdat er minder beveiligers beschikbaar zijn dan gepland.
Beveiligers
Achter de schermen wordt wel aan een oplossing gewerkt. De uitkomst van salarisonderhandelingen tussen Schiphol en de beveiligers op de luchthaven wordt binnen twee weken verwacht, meldde financieel directeur Robert Carsouw van Schiphol vrijdag. In hoeverre een loonsverhoging leidt tot een betere bezetting bij de beveiliging blijft alleen onduidelijk.
Carsouw wilde nog niet op de uitkomsten vooruitlopen. Volgens hem lost extra geld ook niet alles op. Beveiligers klaagden eerder ook over een hoge werkdruk door de werkroosters, onder meer door onregelmatige diensten. Ook hadden ze behoefte aan een ruimte waar ze tot rust konden komen in pauzes. Met beide punten is Schiphol inmiddels aan de slag, aldus de financieel directeur.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Dolce & Gabbana heeft Stefano Cantino aangesteld als nieuwe mede-topman. Cantino was eerder topman van het Italiaanse modehuis Gucci. Bij Dolce & Gabbana maakte medeoprichter Stefano Gabbana vrijdag zijn vertrek als voorzitter wereldkundig.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische vuurwapenfabrikant Colt CZ Group komt deze week naar de beurs in Amsterdam. Vanaf woensdag moeten aandelen in het bedrijf aan het Damrak verhandelbaar zijn. Het gaat niet om een normale beursgang, maar om een tweede notering voor Colt CZ, dat al sinds 2020 een beursnotering in Praag heeft. Er worden ook geen nieuwe aandelen uitgegeven.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.
56 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is getroffen door een grote hack. In meerdere landen zijn de gegevens van leden gelekt die bij de keten sporten. In Nederland betreft het volgens Basic-Fit data van ongeveer 200.000 mensen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.
1 uur geleden