Opnieuw rellen in Barcelona om opsluiting rapper
BARCELONA (ANP) - In Barcelona zijn voor de vijfde dag op rij rellen ontstaan toen demonstranten actievoerden tegen de opsluiting van rapper Pablo Hasél. Meerdere mensen zijn aangehouden door de politie, die op meerdere plaatsen in het centrum van de stad ingreep, meldden Spaanse media
De actievoerders gooiden ruiten in van winkels, gooiden barricades op en ook werd er een brandje gesticht bij een beursgebouw. Bij ongeregeldheden op vrijdag waren bankgebouwen doelwit van demonstranten.
Bij het protest in Barcelona zouden honderden mensen aanwezig zijn. El País spreekt van 6000 actievoerders. Ook elders in Spanje vonden wederom protesten plaats, onder meer in Madrid en Pamplona.
Vrijlating Hasél
In heel Spanje gaan sinds dinsdag honderden mensen de straat op om te demonstreren voor de vrijlating van Hasél. De rapper werd dinsdag opgepakt nadat hij in 2018 was veroordeeld tot negen maanden cel vanwege majesteitsschennis en verheerlijking van geweld en terrorisme in zijn teksten.
Hasél weigerde de gevangenis in te gaan en had zich verschanst in de universiteit van zijn geboorteplaats Lleida in Catalonië. Veel demonstranten noemen zijn arrestatie een inperking van de vrijheid van meningsuiting in Spanje.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.
9 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.
43 minuten geledenLILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschuldigt de Malinese strijdkrachten en het Russische huurlingenleger Wagner van oorlogsmisdaden. Die zijn gepleegd tijdens gezamenlijke operaties in het Afrikaanse land tussen 2023 en 2025, staat in een rapport.
1 uur geledenTALLINN (ANP/AFP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande militaire voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van het land niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.
2 uur geleden