Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw recordjaar voor Nederlandse wijnboeren

Opnieuw recordjaar voor Nederlandse wijnboeren

TILBURG (ANP) - Nederlandse wijnboeren hebben afgelopen jaar weer een recordjaar gedraaid. Het aantal wijngaarden groeide en ook draaiden bestaande wijnboeren een hogere productie, mede door relatief gunstige weersomstandigheden. Dit meldt branchevereniging VNWP op basis van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.

Er zijn afgelopen jaar zo'n 1,7 miljoen flessen Nederlandse wijn geproduceerd, een groei van 30 procent vergeleken met 2022. Toen werd er door een warme zomer ook al een nieuw record neergezet. In 2023 hielpen het goede voorjaar met weinig nachtvorst en de zonnige nazomer de druivenoogst. De vele regen in juli verhoogde de schimmeldruk juist nog.

Door de gunstigere weersomstandigheden door klimaatverandering zijn wijngaarden al langer in opkomst in Nederland. Vorig jaar ging het nog om zo'n 275 hectare, nu om ongeveer 302 hectare. De meeste gaarden liggen in Gelderland en Limburg.

Witte wijn

Nederlandse boeren maken vooral witte wijn, dit is 76 procent van de productie. Bijna 14 procent van de wijn is mousserend. De meeste boeren verwerken de druivenoogst zelf, ruim driekwart. De rest verkoopt de vruchten aan andere wijnboeren of laat ze door een andere wijnmaker vergisten.

Volgens de VNWP was 2023 wereldwijd juist een slecht jaar voor wijn. Met name boeren in Zuid-Europa werden geplaagd door extreem weer.

Meer uit Financieel

OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

1 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

2 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

5 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

6 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

6 uur geleden
Fortnite-maker Epic Games ontslaat duizend medewerkers

CARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.

7 uur geleden