Opnieuw recordjaar voor havens Zeeland en Gent
TERNEUZEN (ANP/BELGA) - De Zeeuwse havens van Vlissingen, Terneuzen en Borsele en het Belgische Gent hebben afgelopen jaar opnieuw een record goederenoverslag neergezet. Volgens North Sea Port, zoals het gezamenlijke havenbedrijf heet, deed de groei zich voornamelijk voor bij droge bulk en containers.
Alles bij elkaar werd er vorig jaar ruim 71 miljoen ton overgeslagen. Dat komt neer op een stijging van 1,5 procent vergeleken met het jaar ervoor. Het gaat om het derde recordjaar op rij voor de Belgisch-Nederlandse fusiehaven, die ondanks dreigende handelsoorlogen en alle onrust rond de brexit "voorzichtig optimistisch" is over de toekomst.
De haven blijft een echte bulkhaven, maar boekt ook vooruitgang als "draaischijf voor containers" tussen zeevaart en binnenvaart. Voor 2020 verwacht North Sea Port dat de huidige trend van lichte groei zal aanhouden. Maar de brexit, een krimpende economische groei en potentiële escalatie van handelsoorlogen "zetten aan tot voorzichtigheid".
Meer uit Financieel
MANILA (ANP/BLOOMBERG) - Het Filipijnse staalbedrijf SteelAsia Manufacturing is door overheidsinstituut Philippine Nuclear Research Institute (PNRI) opgedragen om 23 vrachtcontainers met radioactief afval te begraven, meldt het bedrijf. Het concern benadrukt dat de containers niet afkomstig zijn van SteelAsia en waarschuwt dat het begraven "mogelijk gevaarlijk is voor de gemeenschap en andere bedrijven in het industriële gebied". Volgens PNRI is SteelAsia wel de bron, samen met nog een ander bedrijf.
25 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Maleisische premier Anwar Ibrahim hebben zondag een handelsovereenkomst en een deal over zeldzame aardmetalen gesloten. Volgens de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer gaat Maleisië zijn invoerheffingen en andere handelsbarrières aanpassen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ayandeh Bank, een van de grotere banken in Iran, is omgevallen. Volgens Iraanse media zijn de bezittingen overgenomen door branchegenoot Melli Bank, die in handen is van de overheid. De bank kampte al langer met problemen, waaronder leningen die niet werden terugbetaald.
21 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Europese Commissie overweegt alle opties om te reageren op China's exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen. Dat heeft commissievoorzitter Ursula von der Leyen zaterdag gezegd op een conferentie in Berlijn.
22 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Franse centrale bank waarschuwt parlementariërs het begrotingstekort voor 2026 niet te hoog te laten oplopen. Volgens François Villeroy de Galhau zou het niet hoger mogen uitvallen dan 4,8 procent van het bruto binnenlands product (bbp). Anders is Frankrijk niet in staat zijn groeiende schuldenlast aan te pakken, heeft hij gezegd tegen de krant La Croix.
24 uur geleden