Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw recordaantal Tikkies betaald, ook totaalbedrag gestegen

Opnieuw recordaantal Tikkies betaald, ook totaalbedrag gestegen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben het afgelopen jaar opnieuw meer Tikkies betaald, waarmee het record van vorig jaar is verbroken. Dat meldt ABN AMRO, de bank achter de bekende betaalapp. Ook het totaalbedrag dat via de app werd betaald lag niet eerder zo hoog. De meeste betaalverzoekjes werden net als vorig jaar verstuurd voor het verrekenen van eten, lunches en boodschappen.

Gebruikers van Tikkie hoeven niet per se klant te zijn bij ABN AMRO: iedereen met een Nederlandse bankrekening kan de app gebruiken. Andere banken zoals ING en Rabobank bieden daarnaast ook hun eigen dienst voor betaalverzoeken aan.

ABN AMRO constateert dat dit jaar 157 miljoen betaalverzoeken via Tikkie zijn verrekend voor een bedrag van 7,4 miljard euro. Daarmee komt de gemiddelde waarde van een betaalverzoek uit op 47,28 euro, ruim 3 euro meer dan vorig jaar. Bijna negen op de tien Tikkies werden dit jaar binnen een dag betaald, 64 procent al binnen een uur, heeft de bank berekend.

De drukste dag was vrijdag 24 mei met 648.000 verzoeken die werden betaald via de app. Daarvoor ziet ABN AMRO geen directe aanleiding, al hadden ook op deze dag veel Tikkies termen als 'eten' en 'boodschappen'. De bank wijst er wel op dat relatief veel betalingen via Tikkie worden gedaan tegen het einde van de maand, als het salaris weer is gestort. Daar komt in mei voor veel mensen ook nog vakantiegeld bij.

Ook werden ruim een miljoen Tikkies gestuurd van minder dan een euro, onder meer voor eten en drinken. Het grootste deel van deze kleine betaalverzoeken werd echter verstuurd voor wc-bezoekjes op Koningsdag, stelt ABN AMRO.

Tikkies voor kleine bedragen worden vooral verstuurd tijdens evenementen, legt hoofd marketing Moreno Kensmil van Tikkie uit. "Bijvoorbeeld dus op Koningsdag, als mensen hun wc beschikbaar stellen voor anderen tegen betaling." Maar ook op vrijmarkten, waar bezoekers kunnen afrekenen via de betaalapp.

Meer uit Binnenland

Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

5 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

8 uur geleden
Telegraaf verwijdert passage uit stuk na onderzoek Bellingcat

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.

10 uur geleden
Politie doorzoekt woningen verdachten explosie synagoge Rotterdam

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

11 uur geleden
Regels voor bouwen moeten simpeler, klinkt in verkiezingsdebat

DEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.

11 uur geleden
Koning Willem-Alexander belt met staatshoofden in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.

12 uur geleden
Bertram: gemeenten mogen lokale regels maken over staalslakken

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.

12 uur geleden