Opnieuw recordaantal nieuwe gevallen coronavirus VS
BALTIMORE (ANP/AFP/DPA) - Het aantal geregistreerde besmettingen met het nieuwe coronavirus in de Verenigde Staten is het afgelopen etmaal met een recordaantal van 53.069 toegenomen. Het is voor de derde dag op rij de grootste dagelijkse toename in de VS sinds de uitbraak van het virus, blijkt uit de laatste cijfers van de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore.
De VS tellen ondertussen 2,73 miljoen besmettingen. Donderdag werd het record ook al verbroken. Toen werden 52.898 nieuwe besmettingen in een dag geteld. Het aantal doden in de VS als gevolg van Covid-19 is met 649 gestegen tot 128.677. Donderdag werden 706 doden geregistreerd.
Staten nemen elke dag nieuwe maatregelen in een poging om het virus in te dammen. In Texas heeft de Republikeinse gouverneur Greg Abbott de regels voor het dragen van mondkapjes verscherpt. De afgelopen dagen kwamen er in de staat meer dan 8000 besmettingen bij. In Florida groeide het aantal besmettingen donderdag met ruim 10.000 in 24 uur.
Snelle toename
President Donald Trump heeft de snelle toename van het aantal coronagevallen in de VS opnieuw gerechtvaardigd door te zeggen dat er in het land veel meer tests op het virus worden uitgevoerd. "Er is een toename van coronavirusgevallen omdat onze testen zo massaal en zo goed zijn, veel groter en beter dan in elk ander land", schreef hij op Twitter. Hij zei ook dat het sterftecijfer was gedaald en dat de jongere mensen veel makkelijker en sneller herstelden.
Trump schreef de toename van het aantal gevallen herhaaldelijk toe aan de uitbreiding van de tests. Critici beschuldigen hem ervan het aantal infecties te willen bagatelliseren. Zij verwijzen naar een toenemend aantal ziekenhuisopnames. Zij stellen ook dat als de tests worden uitgebreid, het aantal positieve resultaten zou moeten afnemen of in ieder geval gelijk blijven als de stelling van Trump waar zou zijn. Gerenommeerde experts verwerpen ook de redenering van Trump en noemen vooral de versoepeling van de coronabeperkingen als oorzaak van de toename.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."
46 minuten geledenSOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
3 uur geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
8 uur geleden