Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw recordaantal nieuwe gevallen coronavirus VS

Opnieuw recordaantal nieuwe gevallen coronavirus VS

BALTIMORE (ANP/AFP/DPA) - Het aantal geregistreerde besmettingen met het nieuwe coronavirus in de Verenigde Staten is het afgelopen etmaal met een recordaantal van 53.069 toegenomen. Het is voor de derde dag op rij de grootste dagelijkse toename in de VS sinds de uitbraak van het virus, blijkt uit de laatste cijfers van de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore.

De VS tellen ondertussen 2,73 miljoen besmettingen. Donderdag werd het record ook al verbroken. Toen werden 52.898 nieuwe besmettingen in een dag geteld. Het aantal doden in de VS als gevolg van Covid-19 is met 649 gestegen tot 128.677. Donderdag werden 706 doden geregistreerd.

Staten nemen elke dag nieuwe maatregelen in een poging om het virus in te dammen. In Texas heeft de Republikeinse gouverneur Greg Abbott de regels voor het dragen van mondkapjes verscherpt. De afgelopen dagen kwamen er in de staat meer dan 8000 besmettingen bij. In Florida groeide het aantal besmettingen donderdag met ruim 10.000 in 24 uur.

Snelle toename

President Donald Trump heeft de snelle toename van het aantal coronagevallen in de VS opnieuw gerechtvaardigd door te zeggen dat er in het land veel meer tests op het virus worden uitgevoerd. "Er is een toename van coronavirusgevallen omdat onze testen zo massaal en zo goed zijn, veel groter en beter dan in elk ander land", schreef hij op Twitter. Hij zei ook dat het sterftecijfer was gedaald en dat de jongere mensen veel makkelijker en sneller herstelden.

Trump schreef de toename van het aantal gevallen herhaaldelijk toe aan de uitbreiding van de tests. Critici beschuldigen hem ervan het aantal infecties te willen bagatelliseren. Zij verwijzen naar een toenemend aantal ziekenhuisopnames. Zij stellen ook dat als de tests worden uitgebreid, het aantal positieve resultaten zou moeten afnemen of in ieder geval gelijk blijven als de stelling van Trump waar zou zijn. Gerenommeerde experts verwerpen ook de redenering van Trump en noemen vooral de versoepeling van de coronabeperkingen als oorzaak van de toename.

Meer uit Buitenland

Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

25 minuten geleden
Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

1 uur geleden
Rutte kijkt uit naar 'versterken' NAVO met nieuw Hongaars bewind

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.

2 uur geleden
Opnieuw aanval op Rode Kruis-hulpverleners in Libanon

GENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in de Libanese stad Tyre is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Volgens het Libanese staatspersbureau NNA viel daarbij een dode en raakten voertuigen van het Rode Kruis beschadigd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.

3 uur geleden
Magyar: maximaal twee ambtstermijnen voor premier

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.

3 uur geleden
VS waarschuwen schepen voor aanstaande blokkade

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden