Opnieuw recordaantal nieuwe gevallen coronavirus VS
BALTIMORE (ANP/AFP/DPA) - Het aantal geregistreerde besmettingen met het nieuwe coronavirus in de Verenigde Staten is het afgelopen etmaal met een recordaantal van 53.069 toegenomen. Het is voor de derde dag op rij de grootste dagelijkse toename in de VS sinds de uitbraak van het virus, blijkt uit de laatste cijfers van de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore.
De VS tellen ondertussen 2,73 miljoen besmettingen. Donderdag werd het record ook al verbroken. Toen werden 52.898 nieuwe besmettingen in een dag geteld. Het aantal doden in de VS als gevolg van Covid-19 is met 649 gestegen tot 128.677. Donderdag werden 706 doden geregistreerd.
Staten nemen elke dag nieuwe maatregelen in een poging om het virus in te dammen. In Texas heeft de Republikeinse gouverneur Greg Abbott de regels voor het dragen van mondkapjes verscherpt. De afgelopen dagen kwamen er in de staat meer dan 8000 besmettingen bij. In Florida groeide het aantal besmettingen donderdag met ruim 10.000 in 24 uur.
Snelle toename
President Donald Trump heeft de snelle toename van het aantal coronagevallen in de VS opnieuw gerechtvaardigd door te zeggen dat er in het land veel meer tests op het virus worden uitgevoerd. "Er is een toename van coronavirusgevallen omdat onze testen zo massaal en zo goed zijn, veel groter en beter dan in elk ander land", schreef hij op Twitter. Hij zei ook dat het sterftecijfer was gedaald en dat de jongere mensen veel makkelijker en sneller herstelden.
Trump schreef de toename van het aantal gevallen herhaaldelijk toe aan de uitbreiding van de tests. Critici beschuldigen hem ervan het aantal infecties te willen bagatelliseren. Zij verwijzen naar een toenemend aantal ziekenhuisopnames. Zij stellen ook dat als de tests worden uitgebreid, het aantal positieve resultaten zou moeten afnemen of in ieder geval gelijk blijven als de stelling van Trump waar zou zijn. Gerenommeerde experts verwerpen ook de redenering van Trump en noemen vooral de versoepeling van de coronabeperkingen als oorzaak van de toename.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
2 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
6 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
6 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
7 uur geleden