Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw recordaantal nieuwe coronagevallen in Frankrijk

Opnieuw recordaantal nieuwe coronagevallen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse gezondheidsautoriteiten hebben vrijdag 13.215 nieuwe corona-gevallen geregistreerd. Niet eerder was de toename zo groot. Tijdens de hoogste piek eind maart ging het om ruim 7500 vastgestelde besmettingen in 24 uur. De voorbije dagen schoot de teller in Frankrijk al twee keer uit boven de 10.000.

Het dodental steeg in vergelijking met donderdag met 154 - sinds half mei ook niet meer voorgekomen - tot 31.249. Slecht nieuws kwam ook uit de ziekenhuizen, waar de afgelopen zeven dagen 3626 Covid-19-patiënten belandden, ruim 400 meer dan daags tevoren werden gemeld over de tijdspanne van een week. Aan de beademing liggen nu 571 coronaslachtoffers.

Vanwege de sterk toegenomen verspreiding van het gevreesde virus is in verscheidene Franse regio's en steden de regelgeving aangescherpt. In Nice mogen in openbare ruimtes nog maar maximaal tien personen bijeen zijn en moeten de cafés vroeg dicht. Marseille en Bordeaux namen die maatregelen al eerder. Parijs is nog niet zover, maar de hoofdcommissaris van politie gaf vrijdag het strenge advies bijeenkomsten in de privésfeer te beperken tot hooguit tien man.

Meer uit Buitenland

Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

2 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

3 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

3 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

9 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

9 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

10 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

10 uur geleden