Opnieuw recordaantal coronabesmettingen binnen 24 uur in VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn de afgelopen 24 uur 40.870 nieuwe besmettingen met het coronavirus gemeld. Dat is het hoogste aantal sinds de virusuitbraak begon, zo blijkt uit een telling van persbureau Reuters.
De Johns Hopkins Universiteit meldde in de nacht van donderdag op vrijdag, een kleine 24 uur geleden, 37.077 nieuwe gevallen binnen een etmaal van het longvirus. Ook dat was een record. Het vorige werd in april vastgesteld en bedroeg toen 36.285.
In staten als Texas, Florida en Californië groeit het aantal besmettingen de afgelopen dagen enorm snel. Bovendien worden nu meer mensen getest op het virus dan in april. Daardoor worden ook meer besmettingen vastgesteld.
De Verenigde Staten zijn het zwaarst getroffen land door het virus. Bijna 2,5 miljoen mensen hebben het virus opgelopen en er zijn circa 125.000 doden geregistreerd. De CDC, de Amerikaanse tegenhanger van het RIVM, meldde donderdag dat op basis van het aantal mensen met antistoffen mogelijk al 20 miljoen mensen het virus hebben gehad.
Overigens valt het record in de VS in het niet bij de cijfers die het ministerie van Volksgezondheid in Brazilië vrijdag bekendmaakte. In het Zuid-Amerikaanse land zijn het afgelopen etmaal 46,860 nieuwe gevallen geregistreerd en 990 doden. Bijna 1,3 miljoen Brazilianen zijn besmet geraakt en pakweg 56.000 overleden.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
49 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
7 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
9 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
10 uur geleden