Opnieuw record op aandelenbeurzen New York
NEW YORK (ANP) - Beleggers hebben de S&P 500 in New York naar een nieuwe recordhoogte gestuwd. De breed samengestelde graadmeter voor grote beursbedrijven klom eerder deze maand voor het eerst in de geschiedenis boven de 5000 punten. Afnemende zorgen over de inflatie zorgden voor een nieuwe piek.
De S&P 500 eindigde donderdag 0,6 procent hoger op 5029,73 punten. Waar een hoger dan verwacht inflatiecijfer voor januari de New Yorkse beurzen eerder deze week hard omlaag duwden, stelden nieuwe cijfers over de winkelverkopen beleggers enigszins gerust. Winkeliers verkochten minder dan verwacht, wat erop zou duiden dat de koopwoede van Amerikanen nog niet zo groot is dat die de prijsstijgingen aan kan jagen.
De Dow-Jonesindex won 0,9 procent tot 38.773,12 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.906,18 punten.
Cisco trok de aandacht door het ontslag van duizenden werknemers aan te kondigen. De fabrikant van netwerkapparatuur heeft last van economische onzekerheid bij zijn klanten, wat de investeringen in nieuwe apparatuur drukt. Het aandeel verloor 2,4 procent.
Deere zakte bijna 5 procent. De fabrikant van landbouwmachines is somberder over de winst dit jaar dan voorheen. Door de lagere prijzen die boeren krijgen voor hun gewassen hebben ze minder geld om nieuwe tractoren te kopen. Het afgelopen kwartaal waren de resultaten juist beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.
De bank Wells Fargo was een opvallende winnaar met een stijging van ruim 7 procent. Een toezichthouder heeft geoordeeld dat de financieel dienstverlener weer voldoet aan alle regels, dus is een eerdere strafmaatregel opgeheven. Sinds 2016 stond Wells Fargo onder verzwaard toezicht omdat werknemers zonder toestemming van klanten rekeningen hadden geopend.
Apple zakte 0,2 procent. Berkshire Hathaway (plus 1 procent) heeft zijn belang in de iPhone-maker in het vierde kwartaal teruggebracht. TripAdvisor steeg ruim 9 procent. De reisadvieswebsite boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.
SoundHound AI werd maar liefst 67 procent meer waard. Chipontwikkelaar Nvidia heeft een belang genomen in het bedrijf, dat kunstmatige intelligentie voor stem- en spraakherkenning ontwikkelt.
De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 78,20 dollar. Brentolie steeg 1,6 procent in prijs tot 82,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
8 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
9 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
11 uur geleden