Opnieuw record op aandelenbeurzen New York
NEW YORK (ANP) - Beleggers hebben de S&P 500 in New York naar een nieuwe recordhoogte gestuwd. De breed samengestelde graadmeter voor grote beursbedrijven klom eerder deze maand voor het eerst in de geschiedenis boven de 5000 punten. Afnemende zorgen over de inflatie zorgden voor een nieuwe piek.
De S&P 500 eindigde donderdag 0,6 procent hoger op 5029,73 punten. Waar een hoger dan verwacht inflatiecijfer voor januari de New Yorkse beurzen eerder deze week hard omlaag duwden, stelden nieuwe cijfers over de winkelverkopen beleggers enigszins gerust. Winkeliers verkochten minder dan verwacht, wat erop zou duiden dat de koopwoede van Amerikanen nog niet zo groot is dat die de prijsstijgingen aan kan jagen.
De Dow-Jonesindex won 0,9 procent tot 38.773,12 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.906,18 punten.
Cisco trok de aandacht door het ontslag van duizenden werknemers aan te kondigen. De fabrikant van netwerkapparatuur heeft last van economische onzekerheid bij zijn klanten, wat de investeringen in nieuwe apparatuur drukt. Het aandeel verloor 2,4 procent.
Deere zakte bijna 5 procent. De fabrikant van landbouwmachines is somberder over de winst dit jaar dan voorheen. Door de lagere prijzen die boeren krijgen voor hun gewassen hebben ze minder geld om nieuwe tractoren te kopen. Het afgelopen kwartaal waren de resultaten juist beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.
De bank Wells Fargo was een opvallende winnaar met een stijging van ruim 7 procent. Een toezichthouder heeft geoordeeld dat de financieel dienstverlener weer voldoet aan alle regels, dus is een eerdere strafmaatregel opgeheven. Sinds 2016 stond Wells Fargo onder verzwaard toezicht omdat werknemers zonder toestemming van klanten rekeningen hadden geopend.
Apple zakte 0,2 procent. Berkshire Hathaway (plus 1 procent) heeft zijn belang in de iPhone-maker in het vierde kwartaal teruggebracht. TripAdvisor steeg ruim 9 procent. De reisadvieswebsite boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.
SoundHound AI werd maar liefst 67 procent meer waard. Chipontwikkelaar Nvidia heeft een belang genomen in het bedrijf, dat kunstmatige intelligentie voor stem- en spraakherkenning ontwikkelt.
De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 78,20 dollar. Brentolie steeg 1,6 procent in prijs tot 82,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
6 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
11 uur geleden