Opnieuw record op aandelenbeurzen New York
NEW YORK (ANP) - Beleggers hebben de S&P 500 in New York naar een nieuwe recordhoogte gestuwd. De breed samengestelde graadmeter voor grote beursbedrijven klom eerder deze maand voor het eerst in de geschiedenis boven de 5000 punten. Afnemende zorgen over de inflatie zorgden voor een nieuwe piek.
De S&P 500 eindigde donderdag 0,6 procent hoger op 5029,73 punten. Waar een hoger dan verwacht inflatiecijfer voor januari de New Yorkse beurzen eerder deze week hard omlaag duwden, stelden nieuwe cijfers over de winkelverkopen beleggers enigszins gerust. Winkeliers verkochten minder dan verwacht, wat erop zou duiden dat de koopwoede van Amerikanen nog niet zo groot is dat die de prijsstijgingen aan kan jagen.
De Dow-Jonesindex won 0,9 procent tot 38.773,12 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.906,18 punten.
Cisco trok de aandacht door het ontslag van duizenden werknemers aan te kondigen. De fabrikant van netwerkapparatuur heeft last van economische onzekerheid bij zijn klanten, wat de investeringen in nieuwe apparatuur drukt. Het aandeel verloor 2,4 procent.
Deere zakte bijna 5 procent. De fabrikant van landbouwmachines is somberder over de winst dit jaar dan voorheen. Door de lagere prijzen die boeren krijgen voor hun gewassen hebben ze minder geld om nieuwe tractoren te kopen. Het afgelopen kwartaal waren de resultaten juist beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.
De bank Wells Fargo was een opvallende winnaar met een stijging van ruim 7 procent. Een toezichthouder heeft geoordeeld dat de financieel dienstverlener weer voldoet aan alle regels, dus is een eerdere strafmaatregel opgeheven. Sinds 2016 stond Wells Fargo onder verzwaard toezicht omdat werknemers zonder toestemming van klanten rekeningen hadden geopend.
Apple zakte 0,2 procent. Berkshire Hathaway (plus 1 procent) heeft zijn belang in de iPhone-maker in het vierde kwartaal teruggebracht. TripAdvisor steeg ruim 9 procent. De reisadvieswebsite boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.
SoundHound AI werd maar liefst 67 procent meer waard. Chipontwikkelaar Nvidia heeft een belang genomen in het bedrijf, dat kunstmatige intelligentie voor stem- en spraakherkenning ontwikkelt.
De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 78,20 dollar. Brentolie steeg 1,6 procent in prijs tot 82,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
5 uur geleden