Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw record op aandelenbeurzen New York

Opnieuw record op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - Beleggers hebben de S&P 500 in New York naar een nieuwe recordhoogte gestuwd. De breed samengestelde graadmeter voor grote beursbedrijven klom eerder deze maand voor het eerst in de geschiedenis boven de 5000 punten. Afnemende zorgen over de inflatie zorgden voor een nieuwe piek.

De S&P 500 eindigde donderdag 0,6 procent hoger op 5029,73 punten. Waar een hoger dan verwacht inflatiecijfer voor januari de New Yorkse beurzen eerder deze week hard omlaag duwden, stelden nieuwe cijfers over de winkelverkopen beleggers enigszins gerust. Winkeliers verkochten minder dan verwacht, wat erop zou duiden dat de koopwoede van Amerikanen nog niet zo groot is dat die de prijsstijgingen aan kan jagen.

De Dow-Jonesindex won 0,9 procent tot 38.773,12 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.906,18 punten.

Cisco trok de aandacht door het ontslag van duizenden werknemers aan te kondigen. De fabrikant van netwerkapparatuur heeft last van economische onzekerheid bij zijn klanten, wat de investeringen in nieuwe apparatuur drukt. Het aandeel verloor 2,4 procent.

Deere zakte bijna 5 procent. De fabrikant van landbouwmachines is somberder over de winst dit jaar dan voorheen. Door de lagere prijzen die boeren krijgen voor hun gewassen hebben ze minder geld om nieuwe tractoren te kopen. Het afgelopen kwartaal waren de resultaten juist beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.

De bank Wells Fargo was een opvallende winnaar met een stijging van ruim 7 procent. Een toezichthouder heeft geoordeeld dat de financieel dienstverlener weer voldoet aan alle regels, dus is een eerdere strafmaatregel opgeheven. Sinds 2016 stond Wells Fargo onder verzwaard toezicht omdat werknemers zonder toestemming van klanten rekeningen hadden geopend.

Apple zakte 0,2 procent. Berkshire Hathaway (plus 1 procent) heeft zijn belang in de iPhone-maker in het vierde kwartaal teruggebracht. TripAdvisor steeg ruim 9 procent. De reisadvieswebsite boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.

SoundHound AI werd maar liefst 67 procent meer waard. Chipontwikkelaar Nvidia heeft een belang genomen in het bedrijf, dat kunstmatige intelligentie voor stem- en spraakherkenning ontwikkelt.

De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder en kostte 78,20 dollar. Brentolie steeg 1,6 procent in prijs tot 82,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

33 minuten geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

1 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

2 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

14 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

14 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israƫl gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

16 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

16 uur geleden