Opnieuw raketbeschietingen vanuit Libanon op Israël
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Meerdere raketten zouden dinsdag vanuit Libanon op het noorden van Israël zijn afgevuurd. Het is de derde achtereenvolgende dag van geweld langs de Israëlisch-Libanese grens. Volgens Libanese bronnen hebben de Israëlische strijdkrachten met beschietingen op de Libanese grensstrook gereageerd.
De raketten zouden zijn afgevuurd door een Palestijnse groep. Het zuiden en zuidoosten van Libanon worden gedomineerd door sjiitische Libanezen en hun partij Hezbollah die steun geniet van Iran. De Hezbollah-beweging heeft goed uitgeruste en getrainde strijdkrachten die onder meer ervaring hebben opgedaan in de Syrische burgeroorlog. Die lijken zich momenteel afzijdig te houden.
Maar een topman van de beweging heeft gedreigd met raketten Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen als de VS zich militair in de strijd gaan mengen. In vagere termen dreigden eerder op de dag de Jemenitische Houthi's die een groot deel van Jemen beheersen, zich eveneens met raketten met de zaak te gaan bemoeien als de VS op het militaire toneel verschijnen.
Palestijnse vluchtelingen
In Libanon zijn veel Palestijnen, waarschijnlijk meer dan een kwart miljoen, omdat zij of hun ouders of voorouders door de vestiging van Israël uit hun land werden verdreven en naar Libanon vluchtten in de jaren veertig.
Aan de grens tussen het door Israël bezette deel van Syrië, bekend als de Golan, en Syrië zelf zijn dinsdagavond ook schotenwisselingen geweest. Volgens Israëlische zegslieden zijn meerdere raketten in de buurt van Israëlische stellingen neergekomen. De Israëli's beantwoordden het vuur met artilleriebeschietingen. Het is niet duidelijk wie er de raketten heeft afgevuurd.
Meer uit Buitenland
DIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.
1 uur geledenPIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid in het Europees Parlement zegt te willen samenwerken om de plannen aangekondigd in de State of the Union van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, uit te voeren. Dat zeiden de leiders van de Europese Volkspartij (EVP), de sociaaldemocraten (S&D), Renew en de Groene Fractie in het debat na de speech. In de speech werden politieke plannen voor het aankomende jaar aangekondigd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf mensen aangeklaagd voor spionage, rekrutering en liquidaties in opdracht van de Russische inlichtingendiensten. Twee personen hebben de Russische nationaliteit, twee de Cubaanse en een de Venezolaanse.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil een veiligheidsakkoord met Israël sluiten zodra dat land zich uit het zuiden heeft teruggetrokken. Dat zegt de Libanese president Joseph Aoun tegen persbureau AFP. Volgens hem is onderhandelen de enige optie om een eind te maken aan de vijandelijkheden. "Want het alternatief is oorlog, wat ons duur zou komen te staan."
5 uur geleden