Opnieuw protesten in Griekenland in reactie op spoorwegramp
ATHENE (ANP/AFP) - In de Griekse hoofdstad Athene en de Noord-Griekse stad Thessaloniki hebben net als woensdag en donderdag duizenden mensen gedemonstreerd om hun woede te uiten over het recente treinongeluk waardoor 57 mensen om het leven kwamen. De politie schat dat zowel in Athene als in Thessaloniki zo'n 3000 mensen op de been waren.
De mensen zijn kwaad op de spoorwegbedrijven en de overheid, omdat die het spoor te lang verwaarloosd hebben. Veel automatische seinen zijn al jaren stuk en moeten dus door mensen bediend worden. Daarom was het in de ogen van veel Grieken een kwestie van tijd tot een ongeluk van deze omvang zou plaatsvinden.
Aan het begin van de demonstratie in Thessaloniki waren er korte schermutselingen tussen de oproerpolitie en een kleine groep studenten die een molotovcocktail gooiden. De politie vuurde traangas af. Niet veel later kon de mars zonder verdere incidenten vervolgen.
In Athene hielden 2000 mensen een stille demonstratie op het Syntagmaplein, voor het parlement, en staken kaarsen aan ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het treinongeluk. Ook liepen ongeveer duizend mensen vanaf de Universiteit van Athene naar het centraal gelegen plein.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat president Donald Trump de Venezolaanse leider Nicolás Maduro uitwegen heeft geboden. "De president bood meerdere uitwegen aan, maar hij was gedurende het hele proces zeer duidelijk: de drugshandel moet stoppen en de gestolen olie moet terug naar de Verenigde Staten." Maduro is volgens Vance "de nieuwste persoon die aan den lijve ondervindt dat president Trump meent wat hij zegt".
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft inmiddels de leiders van het parlement en leden van belangrijke commissies ingelicht over de operatie in Venezuela, schrijft CNN. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden aanvallen uitgevoerd en werd de Venezolaanse president Nicolás Maduro gevangengenomen, maar meerdere politici zeiden dat president Donald Trump daarvoor eerst toestemming had moeten vragen aan het Amerikaanse Congres.
22 minuten geledenCARACAS (ANP/DPA) - De Amerikaanse aanval op Venezuela was slechts "gedeeltelijk" succesvol, zegt de Venezolaanse minister van Binnenlandse Zaken Diosdado Cabello. Hoewel president Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen zijn genomen, hebben de Verenigde Staten volgens hem niet bereikt wat ze hadden gewild: onrust.
43 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een "onaanvaardbare grens" overschreden met de aanvallen op Venezuela, vindt de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. Hij schrijft op X dat de inval een "ernstige schending van de Venezolaanse soevereiniteit" vormt en dat de Amerikanen hiermee een gevaarlijk precedent scheppen voor de rest van de wereld.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse regering van president Claudia Sheinbaum veroordeelt krachtig de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Deze vorm van militaire actie "brengt de regionale stabiliteit ernstig in gevaar".
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Door de annulering van heen- en terugvluchten van KLM naar de Antilliaanse eilanden Curaçao, Aruba en Sint Maarten op zaterdag vanwege de situatie in Venezuela worden in totaal 2600 passagiers geraakt. Dat meldt KLM in een update.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil president Donald Trump spreken over de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Dat zegt hij in een verklaring aan Britse omroepen. "Ik wil eerst de feiten vaststellen", aldus Starmer. Hij geeft aan ook met bondgenoten te willen spreken en benadrukt dat het VK niet betrokken was bij de operatie.
1 uur geleden