Opnieuw protesten in Griekenland in reactie op spoorwegramp
ATHENE (ANP/AFP) - In de Griekse hoofdstad Athene en de Noord-Griekse stad Thessaloniki hebben net als woensdag en donderdag duizenden mensen gedemonstreerd om hun woede te uiten over het recente treinongeluk waardoor 57 mensen om het leven kwamen. De politie schat dat zowel in Athene als in Thessaloniki zo'n 3000 mensen op de been waren.
De mensen zijn kwaad op de spoorwegbedrijven en de overheid, omdat die het spoor te lang verwaarloosd hebben. Veel automatische seinen zijn al jaren stuk en moeten dus door mensen bediend worden. Daarom was het in de ogen van veel Grieken een kwestie van tijd tot een ongeluk van deze omvang zou plaatsvinden.
Aan het begin van de demonstratie in Thessaloniki waren er korte schermutselingen tussen de oproerpolitie en een kleine groep studenten die een molotovcocktail gooiden. De politie vuurde traangas af. Niet veel later kon de mars zonder verdere incidenten vervolgen.
In Athene hielden 2000 mensen een stille demonstratie op het Syntagmaplein, voor het parlement, en staken kaarsen aan ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het treinongeluk. Ook liepen ongeveer duizend mensen vanaf de Universiteit van Athene naar het centraal gelegen plein.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
8 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
8 uur geleden