Opnieuw protesten in Griekenland in reactie op spoorwegramp
ATHENE (ANP/AFP) - In de Griekse hoofdstad Athene en de Noord-Griekse stad Thessaloniki hebben net als woensdag en donderdag duizenden mensen gedemonstreerd om hun woede te uiten over het recente treinongeluk waardoor 57 mensen om het leven kwamen. De politie schat dat zowel in Athene als in Thessaloniki zo'n 3000 mensen op de been waren.
De mensen zijn kwaad op de spoorwegbedrijven en de overheid, omdat die het spoor te lang verwaarloosd hebben. Veel automatische seinen zijn al jaren stuk en moeten dus door mensen bediend worden. Daarom was het in de ogen van veel Grieken een kwestie van tijd tot een ongeluk van deze omvang zou plaatsvinden.
Aan het begin van de demonstratie in Thessaloniki waren er korte schermutselingen tussen de oproerpolitie en een kleine groep studenten die een molotovcocktail gooiden. De politie vuurde traangas af. Niet veel later kon de mars zonder verdere incidenten vervolgen.
In Athene hielden 2000 mensen een stille demonstratie op het Syntagmaplein, voor het parlement, en staken kaarsen aan ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het treinongeluk. Ook liepen ongeveer duizend mensen vanaf de Universiteit van Athene naar het centraal gelegen plein.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
30 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op het openbare strand Ramlet al-Baida, nabij het centrum van Beiroet, zijn zeker zeven mensen gedood. 21 mensen raakten gewond, aldus het Libanese ministerie van Gezondheid. Veel inwoners van Beiroet die ontheemd zijn geraakt door het geweld hadden toevlucht gezocht op het strand van Ramlet al-Baida, schrijft Al-Jazeera.
1 uur geleden