Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw protest tegen feest met pinksterhaan op Schiermonnikoog

Opnieuw protest tegen feest met pinksterhaan op Schiermonnikoog

DEN HAAG (ANP) - Dierenbelangenorganisaties willen voorkomen dat op Schiermonnikoog een haan aan een mast wordt opgehangen het komend pinksterfeest. Comité Dierennoodhulp en House of Animals hebben de NVWA verzocht om op te treden tegen de "mishandeling".

Tijdens het zogeheten Kallemooifeest wordt een haan in een mand in een 18 meter hoge mast gehesen. Ter vermaak zit het dier daar drie dagen lang opgesloten. "Door heel dit gebeuren wordt de haan ernstig zonder redelijk doel in zijn welzijn aangetast en wordt de Wet dieren en het Besluit houders van dieren overtreden", stellen de organisaties.

Dierenactivisten maken al jaren bezwaar tegen de traditie op het eiland. Zo werden er verschillende rechtszaken gevoerd. De Raad van State bepaalde eind 2019 dat het feest met een haan in de mast mocht blijven bestaan. "We hadden gehoopt dat de afgelopen jaren in coronatijd, waardoor het feest niet door kon gaan, een tijd van bezinning zou zijn geweest om de traditie dit jaar zo aan te passen dat er niet langer een haan voor misbruikt zou gaan worden. Een gemiste kans", zeggen de dierenwelzijnsorganisaties nu.

De Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming laat weten dat er niet wordt ingegaan op het handhavingsverzoek. Een woordvoerder laat weten dat de inspectie een aantal jaren geleden de kwestie heeft onderzocht, waarna er maatregelen zijn genomen om het welzijn van de haan te verbeteren. Zo moet er voor gezorgd worden dat de haan voldoende water en voedsel heeft en het dier moet onder toezicht staan van een dierenarts via een camera. "En vooraf en achteraf wordt het dier gecontroleerd op dierenwelzijn. De organisatie houdt zich aan die maatregelen, dus voor ons is er niet zo heel veel te handhaven", legt een woordvoerder uit.

Meer uit Binnenland

Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

3 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

9 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

11 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

13 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

13 uur geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

14 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

17 uur geleden