Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw presidentskandidaat Nicaragua opgepakt

Opnieuw presidentskandidaat Nicaragua opgepakt

MANAGUA (ANP/AFP) - In Nicaragua is opnieuw een tegenstander van president Daniel Ortega in de verkiezingsstrijd aangehouden. Ditmaal ging het om Félix Maradiaga. Volgens lokale media is hij opgepakt op verdenking van het aanmoedigen van buitenlandse interventie en het in gevaar brengen van de nationale soevereiniteit.

Vorige week werd een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Cristiana Chamorro, de dochter van voormalig president Violeta Chamorro. Justitie legde haar onder meer witwassen van geld ten laste. Afgelopen weekeinde werd Arturo Cruz na terugkeer uit de VS op het vliegveld van Managua opgewacht door de politie en in preventieve hechtenis genomen. Hij zou een gevaar vormen voor de gemeenschap en de burgerrechten. Eerder zette de regering-Ortega oppositiepartij PDR al buitenspel door de juridische status in te trekken.

De presidentsverkiezing in het Midden-Amerikaanse land is in november. De voormalig linkse revolutionair Ortega is sinds 2007 aan de macht, zijn echtgenote is aangesteld als vicepresident. De regering treedt al verscheidene jaren steeds harder op tegen andersdenkenden. In 2018 werden demonstraties met veel geweld neergeslagen. Zeker 100.000 Nicaraguanen zijn sindsdien gevlucht.

Meer uit Buitenland

Media: kabinet Israël akkoord met internationale troepen in Gaza

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft ingestemd met de beperkte inzet van een internationale troepenmacht in de Gazastrook. Dat berichten media als Haaretz en Times of Israel, die zich baseren op ingewijden.

22 minuten geleden
Franse branden leiden voor het eerst tot 'pyrocumulonimbus'

PARIJS (ANP/AFP) - De enorme bosbrand die in het zuidwesten van Frankrijk woedt, heeft geleid tot een fenomeen dat nog niet eerder in het land is waargenomen: pyrocumulonimbus. Dat zei een woordvoerder van de Franse nationale brandweerfederatie (FNSPF) zondag.

1 uur geleden
Merz bij herdenking aanslag Berlijn: geen plaats voor extremisten

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz (CDU) heeft aangekondigd dat hij vastberaden zal optreden tegen extremisten. "Deze criminelen, deze extremisten, hebben geen plaats in de samenleving," zei de bondskanselier vlak voor een herdenkingsdienst van de aanslag bij de Pride in Berlijn, aldus Duitse media waaronder de krant Tagesspiegel.

1 uur geleden
Brand in zuidwesten Frankrijk verwoest 240 woningen

BORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - De natuurbrand in het Franse gebied Gironde heeft daar volgens de autoriteiten al zo'n 240 woningen verwoest. Vooral de gemeente Le Porge, ten westen van Bordeaux, is zwaar getroffen.

1 uur geleden
Grote steunbetuiging in Berlijn na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP) - In Berlijn zijn mensen na de aanslag van zaterdagavond de straat opgegaan om steun te betuigen aan de slachtoffers en de queergemeenschap. Er verzamelde zich volgens media als omroep RBB een menigte op de Pariser Platz, bij de beroemde stadspoort Brandenburger Tor. Het gaat mogelijk om enkele duizenden mensen.

2 uur geleden
Aantal gewonden aanslag Berlijn naar boven bijgesteld

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben het aantal gewonden bij de aanslag in Berlijn naar boven bijgesteld. Het gaat volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt om 29 personen, soms met ernstig letsel. Daarnaast kwam ook iemand om het leven. Er was met een voertuig ingereden op mensen en daarna zou ook op mensen zijn ingestoken.

3 uur geleden
Iraanse media: olietanker ontploft in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een olietanker is zondag ontploft in de Straat van Hormuz, berichten Iraanse media. Volgens persbureau Tasnim was het schip in aanvaring gekomen met een zeemijn.

3 uur geleden