
Opnieuw politie op straat in Duindorp
DEN HAAG (ANP) - De politie is maandagavond opnieuw "zichtbaar aanwezig" in de Haagse wijk Duindorp om de rust in de buurt te bewaken, laat een woordvoerster weten. Vorige week veroorzaakte een groep jongeren onrust in de wijk. Vooralsnog zijn er geen aanhoudingen verricht.
De oorzaak van de onlusten is nog niet duidelijk. Een oud-voorzitter van het Wijkberaad Duindorp stelt tegenover Omroep West dat een oproep tot rellen op sociale media de aanleiding is, maar de politie kan dat niet bevestigen. Evenmin is bekend of de politie de komende dagen aanwezig blijft in de wijk. "We kijken op basis van actuele informatie wat nodig is", laat de woordvoerder weten.
De overlast vond vorige week vooral plaats in de omgeving van het Tesselseplein en de Pluvierstraat. Woensdagavond stichtte een aantal jongeren brand en zijn de ruiten van een HTM-bus ingegooid. De avond erna werden containers in brand gestoken en twee politievoertuigen bekogeld met flessen. De politie doet onderzoek naar de incidenten.
Vrijdagavond werd de mobiele eenheid ingezet en moesten verkeerscontroles voorkomen dat er mensen de wijk in kwamen die er niet hoefden te zijn. Even ontstond onrust toen relschoppers vuurwerk en stenen naar de politie gooiden. Ook werd een bushokje vernield.
Zondagavond waren er volgens de politie geen noemenswaardige incidenten. "Het is een stuk gemoedelijker verlopen dan de avonden daarvoor", licht de zegsvrouw toe. "We zijn tevreden over het verloop van de avond."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wandelfilm The North heeft in twee weken tijd meer dan 50.000 bezoekers getrokken. Dat heeft distributeur Gusto Entertainment zaterdag gemeld. Daarmee is het de best bezochte Nederlandse arthousefilm van 2025. Deze titel stond op naam van de film Alpha, die in totaal 28.000 bezoekers trok.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gerard Cox is ongeneeslijk ziek, laat hij zaterdag in een interview met het AD weten. Er is uitgezaaide slokdarmkanker bij de 85-jarige zanger geconstateerd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben bij het Indisch Monument in Den Haag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië. Tijdens de jaarlijkse nationale herdenking zijn alle slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting herdacht. Vrijdag precies tachtig jaar geleden kwam een einde aan de oorlog met de overgave van Japan.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Herdenken is nooit gemakkelijk en kan nooit gratuit zijn", zei koning Willem-Alexander vrijdag bij de herdenking van de Japanse capitulatie bij het Indisch Monument in Den Haag. "Samen herdenken betekent ook samen nadenken over moeilijke en confronterende vragen."
15 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De politie heeft donderdag een 24-jarige man aangehouden in Badhoevedorp. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van een terroristisch misdrijf, wapenbezit en het vervaardigen van (onderdelen van) wapens en munitie.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam is vrijdagmiddag een kort geding, aangespannen door de organisatoren van een protest tegen het geweld in Gaza. Onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten willen protesteren op de Dam, maar dat mag volgens hen niet van de gemeente.
21 uur geleden