Opnieuw overschot aan grote grazers in Oostvaardersplassen
AMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer gaat deze winter 360 edelherten afschieten in de Oostvaardersplassen, het beschermde Europese vogelreservaat in Flevoland. Ook worden 45 heckrunderen en tachtig konikpaarden uit het gebied gehaald. Uit de jaarlijkse najaarstelling is volgens de dienst gebleken dat er nu te veel grote grazers rondlopen in het natuurgebied.
Vorig winterseizoen moest Staatsbosbeheer nog ongeveer 1600 edelherten afschieten. Het lukte de natuurbeheerder maar niet om het aantal herten op het in 2018 vastgestelde niveau van maximaal vijfhonderd dieren te krijgen. Daarom kreeg de dienst toestemming om extra maatregelen te nemen. Er liepen ook veel te veel runderen en paarden rond. Door de vele grote grazers konden de Oostvaardersplassen zich onvoldoende ontwikkelen tot een vogelreservaat. Er is ook te weinig voedsel voor zoveel dieren. In mei van dit jaar was het gewenste aantal grazers behaald.
Dit najaar lopen er door natuurlijke aanwas ongeveer 860 edelherten in de Oostvaardersplassen. Er zijn 380 konikpaarden en 345 runderen. Staatsbosbeheer probeert voor tachtig paarden een andere plek te vinden in Europa. Als dat niet lukt gaan ze naar de slacht. Daarnaast worden 45 heckrunderen afgeschoten. Het vlees van de afgeschoten edelherten wordt ter consumptie aangeboden. Een aantal dode herten blijft voor aaseters en insecten in de natuur liggen, aldus Staatsbosbeheer.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
29 minuten geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
35 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
1 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
1 uur geleden