Opnieuw operatie wielrenner Bernal na zwaar trainingsongeval
BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Egan Bernal moet een tweede neurochirurgische ingreep aan zijn wervelkolom ondergaan. Dat meldt het ziekenhuis van Bogotá waar Bernal sinds ruim een week ligt nadat hij tijdens een training tegen een stilstaande bus was geklapt. Hij liep daarbij een reeks verwondingen op, zoals een gebroken ruggenwervel, een gebroken dijbeen, een gebroken knieschijf, een borsttrauma, een geperforeerde long en meerdere gebroken ribben.
Bernal onderging een week geleden al twee operaties, vrijdag meldde de Universiteitskliniek La Sabana in de hoofdstad Bogotá dat twee kleine ingrepen aan een breuk van zijn middenhandsbeentje in zijn rechterhand en aan breuken bij zijn tanden en kaak nodig waren. Uit onderzoeken van dinsdag is gebleken dat een nieuwe operatie noodzakelijk is.
"Na een week van herstel is opnieuw onderzoek gedaan en is besloten dat een operatie ter hoogte van de halswervelkolom nodig is", meldde het ziekenhuis in een verklaring. "Deze ingreep zal zijn revalidatieproces bevorderen. Wij gaan vooruit met de patiënt en vertrouwen op een snelle verbetering."
Bernal meldde zich vorige week op Instagram. "Ik had 95 procent kans op een dwarslaesie en verloor bijna mijn leven met wat ik het allerliefste doe", schreef hij. "Vandaag wil ik God bedanken en ben de Universiteitskliniek La Sabana en al haar specialisten dankbaar voor het doen van het onmogelijke."
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
17 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
18 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
20 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
21 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden