Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw onrustig in de VS: hoofdkantoor CNN bestormd

Opnieuw onrustig in de VS: hoofdkantoor CNN bestormd

ATLANTA (ANP) - Betogers hebben vrijdagavond het hoofdkantoor van nieuwszender CNN in Atlanta bestormd. Ze beklommen en bekladden het grote logo voor het pand en zwaaiden met Black Lives Matter-vlaggen. Tevens werd er glas bij de ingang vernield en brand gesticht. Een politieauto vatte vlam.

In veel grote steden gingen duizenden mensen vrijdag opnieuw de straat op om te protesteren. In New York verzamelden veel betogers zich bij het indoor-sportstadion Barclays Center. Er werden tientallen arrestaties verricht en wegen werden afgezet. In Detroit gingen mensen de straat op met borden met daarop "Beëindig politiegeweld" en "Ik blijf schreeuwen totdat iedereen kan ademen".

In een emotionele toespraak riep Bernice King, dochter van Martin Luther King, mensen op naar huis te gaan. "De enige manier waarop we krijgen wat we echt willen, is door geen geweld te gebruiken", sprak ze.

Al dagen onrustig

Recent arresteerde de politie van de staat Minnesota CNN-presentator Omar Jimenez met zijn medewerkers tijdens een uitzending in Minneapolis. De tv-ploeg werd aangehouden terwijl verslag werd gedaan van de rellen in de stad, meldde CNN. Ze zouden hebben geweigerd gehoor te geven aan een bevel zich te verwijderen van de plek waar ze aan het filmen waren. CNN berichtte later dat ze na korte tijd werden vrijgelaten.

Het is al dagenlang erg onrustig in de Verenigde Staten. De protesten en rellen zijn een reactie op de dood van de 46-jarige zwarte man George Floyd. Hij werd maandag gearresteerd en tijdens de arrestatie plaatste een witte agent minutenlang zijn knie op de keel van Floyd. Die overleed aan de gevolgen daarvan in het ziekenhuis.

De agent die op de nek knielde van Floyd is inmiddels aangehouden. Justitie in het Amerikaanse Hennepin County (Minnesota) stelt dat Derek Chauvin, die al was ontslagen, verantwoordelijk wordt gehouden voor de dood van de ongewapende man.

Meer uit Buitenland

Nieuw bewijs voor misstanden binnen Britse leger in Afghanistan

LONDEN (ANP) - Britse militairen hebben tijdens hun inzet in Afghanistan gevangenen "voor de lol" laten vallen van vorkheftrucks. Ook zou een militair die zijn zorgen uitsprak over het doden van drie lokale boeren een "Taliban-lievende apologeet" zijn genoemd. Dat meldt Sky News naar aanleiding van het lopende onderzoek naar misstanden binnen de Britse krijgsmacht in Afghanistan.

25 minuten geleden
Oekraïne-bondgenoten oefenen komend najaar samen in Polen

WARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - De eerste militaire oefeningen van de bondgenoten die Oekraïne na een wapenstilstand willen helpen beschermen, vinden komende herfst plaats in Polen. Dat zegt premier Donald Tusk. Naast Polen zelf doen in ieder geval Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk volgens hem mee.

28 minuten geleden
Kyiv meldt opnieuw aanvallen op Zee van Azov

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft opnieuw Russische schepen aangevallen in de Zee van Azov. Het gaat om elf vaartuigen, meldt dronecommandant Robert Brovdi. Vijf tankers, vijf vrachtschepen en een sleepboot werden aangevallen, aldus Brovdi op Telegram. Het totale aantal aangevallen vaartuigen in het aan de Krim grenzende water komt daarmee op meer dan honderd te liggen, de afgelopen negen dagen.

1 uur geleden
Weer raketaanval gemeld op tanker bij Oman

DUBAI (ANP) - Voor de kust van Oman is een nieuwe raketaanval gemeld op een tanker. Die zou ten zuidoosten van Limah onder vuur zijn genomen, meldt scheepvaartmonitor UKMTO.

1 uur geleden
EU en Oekraïne openen volgend hoofdstuk toetredingsproces

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne en de EU gaan tijdens het toetredingsproces van dat land praten over buitenlandse betrekkingen, waaronder buitenlands beleid, handel, veiligheid en ontwikkelingssamenwerking. Daartoe is een zogeheten onderhandelingscluster geopend voor Oekraïne over toetreding tot de EU. Dat meldt een woordvoerder van Ierland, de tijdelijke voorzitter van de EU. Daarmee zijn voor Oekraïne nu twee van de zes onderhandelingsclusters geopend, elk met een eigen thema.

1 uur geleden
Ook in Liaoning grote evacuatie door storm Bavi

SHENYANG (ANP/RTR) - De zware storm Bavi heeft in China opnieuw geleid tot grootschalige evacuaties. Meer dan 260.000 mensen in de noordoostelijke provincie Liaoning moesten hun huizen verlaten.

2 uur geleden
Iran valt VS-doelen in Jordanië en Bahrein aan

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zegt ballistische raketten te hebben afgevuurd op een Amerikaanse basis in Jordanië. Dat meldt de Iraanse Revolutionaire Garde in een verklaring die rondgaat bij Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om een "belangrijke faciliteit" op de basis die werd gebruikt om Iran aan te vallen. Jordanië meldde eerder vier Iraanse raketten te hebben neergehaald.

3 uur geleden