Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw ongeregeldheden bij Franse pensioenprotesten

Opnieuw ongeregeldheden bij Franse pensioenprotesten

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BELGA) - In Frankrijk zijn bij spontane protesten tegen de pensioenhervorming opnieuw ongeregeldheden uitgebroken, onder meer in Parijs, Nantes, Montpellier en Lille. Dat melden Franse media. De politie zette bijvoorbeeld in de hoofdstad traangas in om betogers uiteen te drijven.

De protesten van maandag liepen ook al uit de hand. In de daaropvolgende nacht werden bijna driehonderd mensen opgepakt, het merendeel in Parijs. Tegenstanders van de pensioenplannen protesteren al twee maanden. Volgens binnenlandminister Gérald Darmanin zijn daarbij meer dan driehonderd agenten gewond geraakt. De autoriteiten mobiliseren donderdag, op de nieuwe landelijke actiedag, zo'n 12.000 agenten.

De pensioenplannen, bestaande uit onder meer een verhoging van de pensioenleeftijd en het minimale aantal werkjaren voor een volledig pensioen, zijn nu definitief. De regering had de hervorming vorige week doorgedrukt. De pensioenwetgeving kon alleen nog worden ingetrokken met de val van de regering. De twee ingediende moties werden maandag behandeld, maar ze werden niet gesteund door een meerderheid van het parlement.

Een van de moties kwam van de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen. Zij waarschuwde dinsdag dat president Emmanuel Macron het land met zijn plannen naar de rand van een "sociale explosie" duwt. Ook verklaarde zij dat ze "niet voor de tweede keer zal helpen om een door de regering veroorzaakte brand te blussen", verwijzend naar de massale protesten van de beweging van de gele hesjes.

Meer uit Buitenland

Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

1 uur geleden
VK onderzoekt verbod sociale media voor jongeren onder 16

LONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.

1 uur geleden
Dodental door bosbranden in Chili loopt op

PENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.

1 uur geleden
IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

3 uur geleden
Soedanese RSF doodt 'per ongeluk' 7 militairen uit Tsjaad

NDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.

4 uur geleden
Vaststelling dodental treinongeluk Spanje kan nog uren duren

MADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.

4 uur geleden
Trump en Syrische president bellen over geweld in noordoosten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.

5 uur geleden