Opnieuw ongeregeldheden bij Franse pensioenprotesten
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BELGA) - In Frankrijk zijn bij spontane protesten tegen de pensioenhervorming opnieuw ongeregeldheden uitgebroken, onder meer in Parijs, Nantes, Montpellier en Lille. Dat melden Franse media. De politie zette bijvoorbeeld in de hoofdstad traangas in om betogers uiteen te drijven.
De protesten van maandag liepen ook al uit de hand. In de daaropvolgende nacht werden bijna driehonderd mensen opgepakt, het merendeel in Parijs. Tegenstanders van de pensioenplannen protesteren al twee maanden. Volgens binnenlandminister Gérald Darmanin zijn daarbij meer dan driehonderd agenten gewond geraakt. De autoriteiten mobiliseren donderdag, op de nieuwe landelijke actiedag, zo'n 12.000 agenten.
De pensioenplannen, bestaande uit onder meer een verhoging van de pensioenleeftijd en het minimale aantal werkjaren voor een volledig pensioen, zijn nu definitief. De regering had de hervorming vorige week doorgedrukt. De pensioenwetgeving kon alleen nog worden ingetrokken met de val van de regering. De twee ingediende moties werden maandag behandeld, maar ze werden niet gesteund door een meerderheid van het parlement.
Een van de moties kwam van de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen. Zij waarschuwde dinsdag dat president Emmanuel Macron het land met zijn plannen naar de rand van een "sociale explosie" duwt. Ook verklaarde zij dat ze "niet voor de tweede keer zal helpen om een door de regering veroorzaakte brand te blussen", verwijzend naar de massale protesten van de beweging van de gele hesjes.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".
27 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.
38 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.
41 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.
44 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.
2 uur geleden