Opnieuw onenigheid over impact staking streekvervoer
DEN HAAG (ANP) - Op de laatste dag van de driedaagse staking in het streekvervoer is de impact van de werkonderbreking op de dienstregeling beperkt, stelt de Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) vrijdag. "Het landelijke beeld is ook deze ochtend dat in een groot deel van de regio's 70 procent tot 80 procent en in sommige gevallen nagenoeg 100 procent van het openbaar vervoer rijdt", aldus de vereniging in een persbericht.
Volgens vakbond FNV is de impact van de staking groter. Bestuurder Marijn van der Gaag zegt dat op vrijdag zo'n 65 procent van de dienstregeling wordt getroffen door de stakingen.
De staking, die woensdag begon, is georganiseerd door vakbond FNV. De buschauffeurs die staken, doen dat voor een betere cao. Ook trambestuurders, verkeersleiders en treinmachinisten die onder de cao vallen doen mee. De FNV eist loonsverhoging ter compensatie van prijsstijgingen en vermindering van werkdruk in de huidige cao, die tot eind dit jaar loopt en nooit door FNV is ondertekend. Vakbond CNV deed dat wel.
De VWOV wil niet in gesprek met de FNV over de huidige cao, maar nodigt de bond wel uit te praten over de toekomstige in 2023. De afgelopen dagen waren de twee partijen het ook al niet eens over de impact van de staking. FNV claimde dat 65 tot 70 procent van de dienstregelingen "geraakt" werd door de staking. In het streekvervoer werken ongeveer 13.000 mensen.
FNV heeft laten weten volgende week in gesprek te gaan met de achterban over eventuele vervolgacties.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
14 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.
18 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.
40 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.
57 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."
1 uur geledenELBURG (ANP) - In de gemeente Elburg zijn bijna alle wegen weer vrijgegeven die woensdag als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand in 't Harde werden afgesloten. De Eperweg is wel nog dicht, meldt een woordvoerder van de gemeente. Dat is hoogstwaarschijnlijk zo om de hulpdiensten, die nog volop bezig zijn met blussen, de ruimte te geven.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer zet momenteel in op zogenoemde "hotspots" bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein in 't Harde. Dit zijn volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio warme plekken in de ondergrond die in combinatie met de wind weer kunnen ontbranden. "Daar wordt nu door ons brandweerpersoneel op ingezet."
2 uur geleden