Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw Oekraïens graan geloosd uit treinwagons in Polen

Opnieuw Oekraïens graan geloosd uit treinwagons in Polen

KYIV (ANP/RTR) - Zo'n 160 ton aan Oekraïens graan is geloosd bij een Pools treinstation, schrijft de Oekraïense minister van Infrastructuur Oleksandr Koebrakov op X. De minister spreekt van een daad van "vandalisme" en van "straffeloosheid en onverantwoordelijkheid".

Het graan was onderweg naar de haven Gdansk om van daaruit naar andere landen te worden getransporteerd. Op foto's bij de post van de minister is te zien hoe het graan naast de opengebroken treinwagons ligt. Volgens Koebrakov is het de vierde keer dat iets dergelijks gebeurt. "Hoelang staan de overheid en de Poolse politie toe dat dit soort vandalisme gebeurt?" vraagt de minister zich af op X.

De Poolse politie zegt dat het incident zich voordeed in het dorpje Kotomierz in het noordwesten van Polen en dat het om maïs ging.

Afgelopen week werden al treinwagons met Oekraïens graan en koolzaad opengebroken door protesterende Poolse boeren. Ook blokkeerden de boeren bij de grens vrachtwagens uit Oekraïne. Zij maken zich boos over de invoer van de Oekraïense landbouwproducten omdat deze goedkoper zijn dan de Poolse. Na de Russische invasie in Oekraïne twee jaar geleden werden door Brussel importtarieven en quota voor Oekraïense landbouwproducten opgeschort om het land te steunen. Ook in andere Europese landen bestaat onvrede onder boeren hierover.

Meer uit Buitenland

Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

13 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

1 uur geleden
Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

2 uur geleden
Hongarije op 12 april naar de stembus

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.

2 uur geleden
Man die Noors paleis dreigde op te blazen krijgt 120 dagen cel

OSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.

2 uur geleden
Deense minister spreekt Rubio en Vance woensdag over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.

2 uur geleden
Iraanse minister: internet afgesloten om terrorisme te stoppen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.

4 uur geleden