Opnieuw Oekraïens graan geloosd uit treinwagons in Polen
KYIV (ANP/RTR) - Zo'n 160 ton aan Oekraïens graan is geloosd bij een Pools treinstation, schrijft de Oekraïense minister van Infrastructuur Oleksandr Koebrakov op X. De minister spreekt van een daad van "vandalisme" en van "straffeloosheid en onverantwoordelijkheid".
Het graan was onderweg naar de haven Gdansk om van daaruit naar andere landen te worden getransporteerd. Op foto's bij de post van de minister is te zien hoe het graan naast de opengebroken treinwagons ligt. Volgens Koebrakov is het de vierde keer dat iets dergelijks gebeurt. "Hoelang staan de overheid en de Poolse politie toe dat dit soort vandalisme gebeurt?" vraagt de minister zich af op X.
De Poolse politie zegt dat het incident zich voordeed in het dorpje Kotomierz in het noordwesten van Polen en dat het om maïs ging.
Afgelopen week werden al treinwagons met Oekraïens graan en koolzaad opengebroken door protesterende Poolse boeren. Ook blokkeerden de boeren bij de grens vrachtwagens uit Oekraïne. Zij maken zich boos over de invoer van de Oekraïense landbouwproducten omdat deze goedkoper zijn dan de Poolse. Na de Russische invasie in Oekraïne twee jaar geleden werden door Brussel importtarieven en quota voor Oekraïense landbouwproducten opgeschort om het land te steunen. Ook in andere Europese landen bestaat onvrede onder boeren hierover.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De VS hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat. "Dit hele gerucht over 2027 klopt niet."
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."
58 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd over het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met daarin ook "welke territoriale concessies Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.
6 uur geleden