Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw Oekraïens graan geloosd uit treinwagons in Polen

Opnieuw Oekraïens graan geloosd uit treinwagons in Polen

KYIV (ANP/RTR) - Zo'n 160 ton aan Oekraïens graan is geloosd bij een Pools treinstation, schrijft de Oekraïense minister van Infrastructuur Oleksandr Koebrakov op X. De minister spreekt van een daad van "vandalisme" en van "straffeloosheid en onverantwoordelijkheid".

Het graan was onderweg naar de haven Gdansk om van daaruit naar andere landen te worden getransporteerd. Op foto's bij de post van de minister is te zien hoe het graan naast de opengebroken treinwagons ligt. Volgens Koebrakov is het de vierde keer dat iets dergelijks gebeurt. "Hoelang staan de overheid en de Poolse politie toe dat dit soort vandalisme gebeurt?" vraagt de minister zich af op X.

De Poolse politie zegt dat het incident zich voordeed in het dorpje Kotomierz in het noordwesten van Polen en dat het om maïs ging.

Afgelopen week werden al treinwagons met Oekraïens graan en koolzaad opengebroken door protesterende Poolse boeren. Ook blokkeerden de boeren bij de grens vrachtwagens uit Oekraïne. Zij maken zich boos over de invoer van de Oekraïense landbouwproducten omdat deze goedkoper zijn dan de Poolse. Na de Russische invasie in Oekraïne twee jaar geleden werden door Brussel importtarieven en quota voor Oekraïense landbouwproducten opgeschort om het land te steunen. Ook in andere Europese landen bestaat onvrede onder boeren hierover.

Meer uit Buitenland

Zelensky stelt Kyrylo Boedanov aan als nieuwe stafchef

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.

1 uur geleden
Paus Leo bidt voor slachtoffers Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.

1 uur geleden
Trump dreigt met actie bij geweld tegen Iraanse demonstranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."

5 uur geleden
Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

9 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

10 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

12 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

13 uur geleden