Opnieuw negatieve inflatie in Duitsland
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Duitsland is in december voor de vijfde maand op rij negatief. Het gemiddelde prijspeil daalde ten opzichte van een jaar eerder met 0,7 procent, meldde het Duitse federale statistiekniveau. Het gaat om het laagste inflatieniveau in meer dan een decennium.
De negatieve inflatie wordt voor een groot deel veroorzaakt door een tijdelijke btw-verlaging die de Duitse overheid invoerde als steunmaatregel tegen de coronacrisis. Econoom Carsten Brzeski van ING gaat er daarom van uit dat december de laatste maand zal zijn met dalende prijzen, omdat de btw-verlaging binnenkort ten einde loopt. Een andere oorzaak voor de negatieve inflatie, de dalende energieprijzen door lage olieprijzen, ebt bovendien ook weg.
In Frankrijk viel de inflatie ook terug. Het prijspeil steeg niet, maar daalde ook niet. In november bedroeg de Franse inflatie nog 0,2 procent op jaarbasis.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
6 uur geleden