
Opnieuw Nederlandse records voor Toussaint en Kamminga
ROTTERDAM (ANP) - Zwemmers Kira Toussaint en Arno Kamminga hebben bij het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam hun eigen Nederlands records op respectievelijk de 50 meter rugslag en 200 meter schoolslag opnieuw verbeterd.
Toussaint had de toptijd vrijdagochtend op 27,49 seconden gezet. In de finale vrijdagavond verbeterde ze die tijd weer naar 27,37. Ze verbeterde ruim een jaar geleden in Boedapest het record dat Hinkelien Schreuder tien jaar geleden zwom (27,77). Daarna was ze al een paar keer weer sneller. De 50 meter rugslag is geen olympisch nummer.
Kamminga dook voor het eerst onder de 2.07 minuten. De 25-jarige Zuid-Hollander verbeterde in de ochtendsessie zijn Nederlands record naar 2.07,17, waarmee hij een fractie sneller was dan zijn eigen record van afgelopen maart (2.07,18). Dat record verpulverde hij weer met 2.06,85. Kamminga had al voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen in Tokio.
Olympische Spelen
"Ondanks de maatregelen is het hier gelukt om te kunnen racen alsof er geen corona is", zei Kamminga. "Daarom wilde ik echt hard zwemmen.’’
In Rotterdam gaan de Nederlandse topzwemmers tot en met zondag op jacht naar limieten voor de Olympische en Paralympische Spelen volgend jaar in Tokio. Ook zijn er in Rotterdam tickets te verdienen voor de EK langebaan, die in mei 2021 worden gehouden in Boedapest en Madeira (parazwemmen).
EK-limieten
Maaike de Waard en Ranomi Kromowidjojo hebben op de 100 meter vlinderslag voldaan aan de limiet voor de EK in Boedapest. De Waard tikte aan in 58,10 en Kromowidjojo noteerde 58,38. Beide zwemsters voldeden daarmee niet aan de limiet voor Tokio van 57,92 seconden. Nyls Korstanje eindigde als derde op de 100 meter vlinderslag en bleef met 52,24 onder de EK-limiet, maar boven de limiet voor Tokio.
Tes Schouten kon in de finale van de 200 meter schoolslag haar Nederlands record dat ze in de ochtend zwom niet opnieuw verbeteren. Ze tikte aan in 2.27,18 en was daarmee iets langzamer dan haar nieuwe toptijd van 2.26,95. Ze bleef met die tijd nog net boven de EK-limiet.
Luc Kroon tikte achter de Zwitser Roman Mityukov als tweede aan op de 200 meter vrije slag. Met 1.47,85 bleef hij boven de EK-limiet. Dat gold ook voor Robin Neumann die achter de Belgische Valentine Dumont als tweede eindigde op de 200 meter vrije slag. Met 2.00,04 bleef ze eveneens boven de EK-limiet.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.
8 uur geledenTOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.
8 uur geledenTOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.
8 uur geledenGENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.
10 uur geledenHAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.
11 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.
14 uur geleden