Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw Nederlandse records voor Toussaint en Kamminga

Opnieuw Nederlandse records voor Toussaint en Kamminga

ROTTERDAM (ANP) - Zwemmers Kira Toussaint en Arno Kamminga hebben bij het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam hun eigen Nederlands records op respectievelijk de 50 meter rugslag en 200 meter schoolslag opnieuw verbeterd.

Toussaint had de toptijd vrijdagochtend op 27,49 seconden gezet. In de finale vrijdagavond verbeterde ze die tijd weer naar 27,37. Ze verbeterde ruim een jaar geleden in Boedapest het record dat Hinkelien Schreuder tien jaar geleden zwom (27,77). Daarna was ze al een paar keer weer sneller. De 50 meter rugslag is geen olympisch nummer.

Kamminga dook voor het eerst onder de 2.07 minuten. De 25-jarige Zuid-Hollander verbeterde in de ochtendsessie zijn Nederlands record naar 2.07,17, waarmee hij een fractie sneller was dan zijn eigen record van afgelopen maart (2.07,18). Dat record verpulverde hij weer met 2.06,85. Kamminga had al voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen in Tokio.

Olympische Spelen

"Ondanks de maatregelen is het hier gelukt om te kunnen racen alsof er geen corona is", zei Kamminga. "Daarom wilde ik echt hard zwemmen.’’

In Rotterdam gaan de Nederlandse topzwemmers tot en met zondag op jacht naar limieten voor de Olympische en Paralympische Spelen volgend jaar in Tokio. Ook zijn er in Rotterdam tickets te verdienen voor de EK langebaan, die in mei 2021 worden gehouden in Boedapest en Madeira (parazwemmen).

EK-limieten

Maaike de Waard en Ranomi Kromowidjojo hebben op de 100 meter vlinderslag voldaan aan de limiet voor de EK in Boedapest. De Waard tikte aan in 58,10 en Kromowidjojo noteerde 58,38. Beide zwemsters voldeden daarmee niet aan de limiet voor Tokio van 57,92 seconden. Nyls Korstanje eindigde als derde op de 100 meter vlinderslag en bleef met 52,24 onder de EK-limiet, maar boven de limiet voor Tokio.

Tes Schouten kon in de finale van de 200 meter schoolslag haar Nederlands record dat ze in de ochtend zwom niet opnieuw verbeteren. Ze tikte aan in 2.27,18 en was daarmee iets langzamer dan haar nieuwe toptijd van 2.26,95. Ze bleef met die tijd nog net boven de EK-limiet.

Luc Kroon tikte achter de Zwitser Roman Mityukov als tweede aan op de 200 meter vrije slag. Met 1.47,85 bleef hij boven de EK-limiet. Dat gold ook voor Robin Neumann die achter de Belgische Valentine Dumont als tweede eindigde op de 200 meter vrije slag. Met 2.00,04 bleef ze eveneens boven de EK-limiet.

Meer uit Sport

Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

18 minuten geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

47 minuten geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

1 uur geleden
Cricketers maken het Pakistan lastig maar verliezen op WK T20

COLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.

1 uur geleden
Leerdam staat media na training op zaterdag alsnog te woord

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.

2 uur geleden
Pakken van Nederlandse olympiërs na wedstrijd te koop op veiling

MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.

3 uur geleden
President Mattarella van Italië opent 25e editie Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.

12 uur geleden