Opnieuw Nederlandse records voor Toussaint en Kamminga
ROTTERDAM (ANP) - Zwemmers Kira Toussaint en Arno Kamminga hebben bij het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam hun eigen Nederlands records op respectievelijk de 50 meter rugslag en 200 meter schoolslag opnieuw verbeterd.
Toussaint had de toptijd vrijdagochtend op 27,49 seconden gezet. In de finale vrijdagavond verbeterde ze die tijd weer naar 27,37. Ze verbeterde ruim een jaar geleden in Boedapest het record dat Hinkelien Schreuder tien jaar geleden zwom (27,77). Daarna was ze al een paar keer weer sneller. De 50 meter rugslag is geen olympisch nummer.
Kamminga dook voor het eerst onder de 2.07 minuten. De 25-jarige Zuid-Hollander verbeterde in de ochtendsessie zijn Nederlands record naar 2.07,17, waarmee hij een fractie sneller was dan zijn eigen record van afgelopen maart (2.07,18). Dat record verpulverde hij weer met 2.06,85. Kamminga had al voldaan aan de limiet voor de Olympische Spelen in Tokio.
Olympische Spelen
"Ondanks de maatregelen is het hier gelukt om te kunnen racen alsof er geen corona is", zei Kamminga. "Daarom wilde ik echt hard zwemmen.’’
In Rotterdam gaan de Nederlandse topzwemmers tot en met zondag op jacht naar limieten voor de Olympische en Paralympische Spelen volgend jaar in Tokio. Ook zijn er in Rotterdam tickets te verdienen voor de EK langebaan, die in mei 2021 worden gehouden in Boedapest en Madeira (parazwemmen).
EK-limieten
Maaike de Waard en Ranomi Kromowidjojo hebben op de 100 meter vlinderslag voldaan aan de limiet voor de EK in Boedapest. De Waard tikte aan in 58,10 en Kromowidjojo noteerde 58,38. Beide zwemsters voldeden daarmee niet aan de limiet voor Tokio van 57,92 seconden. Nyls Korstanje eindigde als derde op de 100 meter vlinderslag en bleef met 52,24 onder de EK-limiet, maar boven de limiet voor Tokio.
Tes Schouten kon in de finale van de 200 meter schoolslag haar Nederlands record dat ze in de ochtend zwom niet opnieuw verbeteren. Ze tikte aan in 2.27,18 en was daarmee iets langzamer dan haar nieuwe toptijd van 2.26,95. Ze bleef met die tijd nog net boven de EK-limiet.
Luc Kroon tikte achter de Zwitser Roman Mityukov als tweede aan op de 200 meter vrije slag. Met 1.47,85 bleef hij boven de EK-limiet. Dat gold ook voor Robin Neumann die achter de Belgische Valentine Dumont als tweede eindigde op de 200 meter vrije slag. Met 2.00,04 bleef ze eveneens boven de EK-limiet.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
9 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden