
Opnieuw minder winst voor Tesla door goedkopere auto's
AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw flink minder winst geboekt. Dat kwam onder meer doordat de elektrische autofabrikant minder omzet haalde uit de verkoop van Tesla-wagens, waarvan de prijzen zijn gedaald.
Onder de streep stond een nettoresultaat van bijna 1,5 miljard dollar, omgerekend zo'n 1,4 miljard euro. Dat was 45 procent minder dan een jaar eerder, maar wel meer dan de winst van ongeveer 1,1 miljard dollar in het eerste kwartaal.
Het Amerikaanse bedrijf zag de omzet in het tweede kwartaal van dit jaar wel stijgen. De elektrische autofabrikant profiteerde vooral van een stijging in de opbrengsten uit andere divisies dan die van zijn elektrische auto's, zoals die voor energieopslag en batterijen. Tesla boekte in de maanden april tot en met juni een omzet van 25,5 miljard dollar. Dat was 2 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Lichte verbetering
Het leeuwendeel kwam voor rekening van de elektrische auto's van het merk, bijna 20 miljard dollar. Dit segment zag de opbrengsten daarentegen op jaarbasis met 7 procent dalen. Ten opzichte van de omzet in de eerste drie maanden van dit jaar was er sprake van een lichte verbetering: in de maanden januari tot en met maart ging een omzet van 17,4 miljard dollar in de boeken.
Tesla meldde begin deze maand in een tussentijdse update aanzienlijk meer auto's te hebben geleverd aan klanten dan een kwartaal eerder. Dat aantal steeg van 387.000 naar 444.000, boven de verwachting van marktkenners. Het aantal gebouwde auto's daalde wel, van 433.000 naar 411.000.
Het eerste kwartaal van dit jaar was het slechtste kwartaal in jaren voor Tesla. Dat kwam door een afzwakkende vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China. Ook had het bedrijf last van een vermoedelijke brandstichting in de autofabriek nabij Berlijn, waardoor de productie vertraging opliep.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde woensdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal stelden echter teleur. Ook gaf het bedrijf geen winstverwachting af voor het hele jaar vanwege de onzekerheid over de wereldwijde economische omstandigheden. Het aandeel werd daarop ruim 5 procent lager gezet. Concurrent UPS daalde bijna 2 procent.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Accountantskantoren Deloitte, PwC en EY hebben miljoenenboetes gekregen om examenfraude in Nederland. De Amerikaanse toezichthouder PCAOB (Public Company Accounting Oversight Board) legde Deloitte en PwC boetes op van 3 miljoen dollar en EY een boete van 2,5 miljoen dollar.
37 minuten geledenHAARLEM (ANP) - KLM vindt een staking van grondpersoneel die de vakbonden FNV en CNV willen houden te ver gaan. In de rechtbank in Haarlem noemde een advocaat van de luchtvaartmaatschappij de actie disproportioneel, onder andere omdat die 161.000 passagiers in de problemen dreigt te brengen en voor 87 miljoen euro schade zorgt. Met een kort geding hoopt KLM de actie tegen te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben in april veel minder goederen ingevoerd, meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn Wereldhandelsmonitor. Een sterke daling van de Amerikaanse import werd volgens het CPB al verwacht door de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump begin april aankondigde.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn heeft geen impact op de bevoorrading van winkels en de onlinebestellingen. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. Volgens haar loopt alles normaal.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam is door de Raad van State in het gelijk gesteld om zogeheten darkstores van flitsbezorgers te weren in een groot gedeelte van de stad. Flitsbezorger Flink stapte eerder naar de rechter om daar het bestemmingsplan van de gemeente hierover aan te vechten.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Eurostar heeft woensdag treindiensten tussen Londen en Parijs in beide richtingen geannuleerd door diefstal van kabels op de spoorlijn in Noord-Frankrijk. Ook waarschuwt de treinreisaanbieder voor vertragingen op andere trajecten. Eurostar roept reizigers op hun reizen uit te stellen.
5 uur geleden