Opnieuw minder winst voor Tesla door goedkopere auto's
AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw flink minder winst geboekt. Dat kwam onder meer doordat de elektrische autofabrikant minder omzet haalde uit de verkoop van Tesla-wagens, waarvan de prijzen zijn gedaald.
Onder de streep stond een nettoresultaat van bijna 1,5 miljard dollar, omgerekend zo'n 1,4 miljard euro. Dat was 45 procent minder dan een jaar eerder, maar wel meer dan de winst van ongeveer 1,1 miljard dollar in het eerste kwartaal.
Het Amerikaanse bedrijf zag de omzet in het tweede kwartaal van dit jaar wel stijgen. De elektrische autofabrikant profiteerde vooral van een stijging in de opbrengsten uit andere divisies dan die van zijn elektrische auto's, zoals die voor energieopslag en batterijen. Tesla boekte in de maanden april tot en met juni een omzet van 25,5 miljard dollar. Dat was 2 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Lichte verbetering
Het leeuwendeel kwam voor rekening van de elektrische auto's van het merk, bijna 20 miljard dollar. Dit segment zag de opbrengsten daarentegen op jaarbasis met 7 procent dalen. Ten opzichte van de omzet in de eerste drie maanden van dit jaar was er sprake van een lichte verbetering: in de maanden januari tot en met maart ging een omzet van 17,4 miljard dollar in de boeken.
Tesla meldde begin deze maand in een tussentijdse update aanzienlijk meer auto's te hebben geleverd aan klanten dan een kwartaal eerder. Dat aantal steeg van 387.000 naar 444.000, boven de verwachting van marktkenners. Het aantal gebouwde auto's daalde wel, van 433.000 naar 411.000.
Het eerste kwartaal van dit jaar was het slechtste kwartaal in jaren voor Tesla. Dat kwam door een afzwakkende vraag naar elektrische auto's en felle concurrentie van andere autoproducenten, vooral uit China. Ook had het bedrijf last van een vermoedelijke brandstichting in de autofabriek nabij Berlijn, waardoor de productie vertraging opliep.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
13 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden