Opnieuw minder schade in Amsterdam door vuurwerkverbod
AMSTERDAM (ANP) - Dankzij het vuurwerkverbod van afgelopen jaarwisseling is er in Amsterdam net als vorig jaar ongeveer de helft minder schade dan toen vuurwerk nog wel was toegestaan. De gemeente meldt echter dat de schade nog steeds fors is.
De nieuwjaarsnacht was dit jaar goed voor 260.910 euro aan schade. Vorig jaar, toen er ook een vuurwerkverbod gold, was het schadebedrag vergelijkbaar: 273.500 euro.
De grootste kostenpost zijn 125 prullenbakken die vervangen moeten worden. "Dat alleen al komt neer op een rekening van 137.000 euro", aldus de gemeente. Verder is er schade aan afvalcontainers, parkeerautomaten en abri's.
Het Verbond van Verzekeraars meldde vorige week dat de schade die door het hele land rond de jaarwisseling is ontstaan aan auto's en woningen naar schatting uitkomt op ongeveer 10 miljoen euro. Daarbij is de schade op openbare plekken, zoals bijvoorbeeld bushokjes, niet meegenomen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
17 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
18 uur geleden