Opnieuw minder nieuwe boosterprikken tegen coronavirus gezet
BILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 50.000 mensen hebben vorige week een boosterprik tegen het coronavirus gehaald. Dat is het laagste aantal sinds november. Het aantal nieuwe oppepprikken daalt voor de zevende week op rij.
De vaccinatielocaties van de GGD'en dienden vorige week 52.434 boosterprikken toe, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De week ervoor werden 65.133 versterkende vaccinaties gegeven. In totaal hebben nu bijna 8,9 miljoen volwassen Nederlanders een boosterprik gekregen.
Afgelopen weekend kregen de eerste mensen een uitnodiging voor een tweede boosterprik. De brief viel toen bij ongeveer 2,1 miljoen mensen van 70 jaar en ouder op de mat. Zij kunnen vanaf komende vrijdag hun vaccinatie halen. Bewoners van verpleeghuizen krijgen de prik van hun eigen medische dienst of van de GGD.
Zo'n 133.000 mensen met een ernstige immuunstoornis kunnen ook de herhaalbooster krijgen. Zij worden hiervoor uitgenodigd wanneer ze aan de beurt zijn. Verder komen ongeveer 15.000 volwassenen met het syndroom voor Down voor de extra prik in aanmerking. Zij krijgen de uitnodiging via de huisarts.
Door de versoepelingen van de coronamaatregelen zou het aantal besmettingen iets kunnen oplopen. Mensen uit die kwetsbare groepen kunnen daardoor ernstig ziek worden en misschien wel overlijden. Vanwege hun medische risico's waren de vier groepen afgelopen najaar als eersten aan de beurt om een extra prik te krijgen. Doordat ze als eersten die inenting ontvingen, zal de bescherming van die booster ook eerder minder worden dan bij anderen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
8 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
11 uur geleden