Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw minder bedden beschikbaar voor opvang van Oekraïners

Opnieuw minder bedden beschikbaar voor opvang van Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Het aantal bedden dat beschikbaar is voor de opvang van Oekraïners is verder gedaald. Gemeenten hebben 40.059 plaatsen beschikbaar, waar het er afgelopen donderdag nog 41.247 waren. Ondanks de daling lijkt het aantal beschikbare bedden nog ruimschoots te volstaan. Er staan ruim 10.000 bedden leeg in Nederland.

Het ministerie van Justitie en Veiligheid publiceert twee keer per week cijfers over de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Normaal komen die naar buiten op maandag en donderdag, maar vanwege Tweede Paasdag kwam de nieuwste stand van zaken een dag later. De gemeenten vangen momenteel 30.049 mensen op. Er zijn 39.460 Oekraïners ingeschreven in Nederland. Dat betekent dat bijna een kwart van hen onderdak heeft gevonden buiten de gemeentelijke opvang om.

Het aantal beschikbare bedden daalde in de cijfers van afgelopen donderdag voor het eerst. Toen zei staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zich daar nog geen zorgen om te maken, omdat de gegevens vaker fluctueren. Ook wees hij op het grote aantal plekken dat nog leeg staat. Toen was zo'n 70 procent van de opvangcapaciteit benut, volgens Van der Burg "een mooi getal". Inmiddels is de bezettingsgraad met 75 procent hoger dan deze ooit is geweest.

Meer uit Binnenland

Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

36 minuten geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

40 minuten geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

1 uur geleden
Rechter verbiedt uitkleedfunctie in chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.

1 uur geleden
Advocaat vraagt ook vrijspraak Ali B voor verkrachting Ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.

1 uur geleden
Adviesraad verbindt doelen woningbouw en circulaire economie

DEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.

2 uur geleden
Limburg wil testcentrum voor Einstein Telescoop flink uitbreiden

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg wil 4 miljoen euro uittrekken voor onderzoek naar het uitbreiden van de ETpathfinder in Maastricht, een soort prototype van de Einstein Telescoop. De komende vier jaar moet het complex uitgroeien tot een topinstituut voor het meten van laagfrequente zwaartekrachtgolven. Om dat zogenoemde Einstein Telescope Low Frequency Centre (ET-LFC) te realiseren is zo'n 52 miljoen euro nodig, schat de provincie.

2 uur geleden