Opnieuw minder bedden beschikbaar voor opvang van Oekraïners
DEN HAAG (ANP) - Het aantal bedden dat beschikbaar is voor de opvang van Oekraïners is verder gedaald. Gemeenten hebben 40.059 plaatsen beschikbaar, waar het er afgelopen donderdag nog 41.247 waren. Ondanks de daling lijkt het aantal beschikbare bedden nog ruimschoots te volstaan. Er staan ruim 10.000 bedden leeg in Nederland.
Het ministerie van Justitie en Veiligheid publiceert twee keer per week cijfers over de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Normaal komen die naar buiten op maandag en donderdag, maar vanwege Tweede Paasdag kwam de nieuwste stand van zaken een dag later. De gemeenten vangen momenteel 30.049 mensen op. Er zijn 39.460 Oekraïners ingeschreven in Nederland. Dat betekent dat bijna een kwart van hen onderdak heeft gevonden buiten de gemeentelijke opvang om.
Het aantal beschikbare bedden daalde in de cijfers van afgelopen donderdag voor het eerst. Toen zei staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zich daar nog geen zorgen om te maken, omdat de gegevens vaker fluctueren. Ook wees hij op het grote aantal plekken dat nog leeg staat. Toen was zo'n 70 procent van de opvangcapaciteit benut, volgens Van der Burg "een mooi getal". Inmiddels is de bezettingsgraad met 75 procent hoger dan deze ooit is geweest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Venezolanen in Nederland hebben dubbele gevoelens over de aanvallen van de Verenigde Staten op Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Ze zijn blij en opgelucht, maar ze hebben ook zorgen over de mensen in Venezuela en de toekomst van het land. Dit stelt Brigitte Moreno, voorzitter van de stichting Alianza Holanda Venezuela. "Het is een moment waar we heel lang naar hebben uitgekeken."
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Verschillende busvervoerders houden de bussen binnen wegens de hoeveelheid sneeuw op de wegen. Regionale vervoerder Breng haalt in Gelderland bussen die buiten waren naar binnen, Arriva houdt op zaterdagochtend bussen binnen in Brabant.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het spoornet ondervindt veel last van het winterse weer dat over Nederland trekt. Dat meldt de NS op de eigen website. Volgens de vervoerder veroorzaakt sneeuw op meerdere plekken storingen in het land.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het midden van het land zijn verschillende toe- en afritten en verbindingswegen afgesloten vanwege de gladheid. Er hebben zich slippartijen voorgedaan en ook zijn vrachtwagens geschaard, meldt Rijkswaterstaat.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - In de omgeving van Helmond in Noord-Brabant zoeken hulpdiensten zaterdag verder naar de 19-jarige Mick die sinds 2 januari vermist is. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.
3 uur geleden