Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw minder bedden beschikbaar voor opvang van Oekraïners

Opnieuw minder bedden beschikbaar voor opvang van Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Het aantal bedden dat beschikbaar is voor de opvang van Oekraïners is verder gedaald. Gemeenten hebben 40.059 plaatsen beschikbaar, waar het er afgelopen donderdag nog 41.247 waren. Ondanks de daling lijkt het aantal beschikbare bedden nog ruimschoots te volstaan. Er staan ruim 10.000 bedden leeg in Nederland.

Het ministerie van Justitie en Veiligheid publiceert twee keer per week cijfers over de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Normaal komen die naar buiten op maandag en donderdag, maar vanwege Tweede Paasdag kwam de nieuwste stand van zaken een dag later. De gemeenten vangen momenteel 30.049 mensen op. Er zijn 39.460 Oekraïners ingeschreven in Nederland. Dat betekent dat bijna een kwart van hen onderdak heeft gevonden buiten de gemeentelijke opvang om.

Het aantal beschikbare bedden daalde in de cijfers van afgelopen donderdag voor het eerst. Toen zei staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zich daar nog geen zorgen om te maken, omdat de gegevens vaker fluctueren. Ook wees hij op het grote aantal plekken dat nog leeg staat. Toen was zo'n 70 procent van de opvangcapaciteit benut, volgens Van der Burg "een mooi getal". Inmiddels is de bezettingsgraad met 75 procent hoger dan deze ooit is geweest.

Meer uit Binnenland

Een uit brandende woning gehaalde persoon Driebergen is een kind

DRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.

34 minuten geleden
Kinderen moeten beter leren spreken en luisteren, vindt inspectie

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.

2 uur geleden
Meer Nederlanders wantrouwen online-informatie

DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.

2 uur geleden
Nederlanders doneren 1,2 miljoen aan giro 7244, meldt Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".

2 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

6 uur geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

16 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

17 uur geleden