Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw minder aanvragen voor hypotheek

Opnieuw minder aanvragen voor hypotheek

DE MEERN (ANP) - Hypotheekverstrekkers hadden het ook in november veel minder druk dan een jaar eerder, nu de rentes stijgen en potentiële huizenkopers steeds afwachtender worden. Vorige maand daalde het aantal hypotheekaanvragen via het Hypotheken Data Netwerk (HDN) met de helft ten opzichte van november 2021.

In totaal kregen kredietverstrekkers via HDN 26.404 aanvragen voor een hypotheek. De vraag daalde zowel bij huizenkopers als bij niet-huizenkopers, die bijvoorbeeld hun lopende hypotheek willen verhogen of een tweede hypotheek willen afsluiten. Het aantal aanvragen van een hypotheek voor de aankoop van een woning daalde met 22 procent.

In oktober daalde het aantal hypotheekaanvragen ook al hard. Zo'n 85 procent van alle hypotheekaanvragen in Nederland loopt via HDN, dat een platform biedt dat het verstrekken van het krediet moet vergemakkelijken. Daardoor geven de cijfers van de coöperatieve vereniging van hypotheek-, krediet- en verzekeringsmaatschappijen een breed beeld van de hypotheekmarkt.

Afkoeling

Een jaar geleden waren hypotheken nog veel gewilder, mede door de bijna historisch lage rentes. Toen waren oversluitingen van oude hypotheken populair, maar nu de rentetarieven veel minder gunstig zijn gebeurt dit volgens HDN niet meer.

Door de hogere rentes is op de woningmarkt al maanden sprake van afkoeling, na jaren waarin de huizenprijzen steeds erg hard stegen. In oktober waren huizen 0,5 procent goedkoper dan in de voorgaande maand, meldden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster.

Meer uit Financieel

Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

1 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

4 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

6 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

6 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

7 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

9 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

10 uur geleden