Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw minder aanvragen voor hypotheek

Opnieuw minder aanvragen voor hypotheek

DE MEERN (ANP) - Hypotheekverstrekkers hadden het ook in november veel minder druk dan een jaar eerder, nu de rentes stijgen en potentiële huizenkopers steeds afwachtender worden. Vorige maand daalde het aantal hypotheekaanvragen via het Hypotheken Data Netwerk (HDN) met de helft ten opzichte van november 2021.

In totaal kregen kredietverstrekkers via HDN 26.404 aanvragen voor een hypotheek. De vraag daalde zowel bij huizenkopers als bij niet-huizenkopers, die bijvoorbeeld hun lopende hypotheek willen verhogen of een tweede hypotheek willen afsluiten. Het aantal aanvragen van een hypotheek voor de aankoop van een woning daalde met 22 procent.

In oktober daalde het aantal hypotheekaanvragen ook al hard. Zo'n 85 procent van alle hypotheekaanvragen in Nederland loopt via HDN, dat een platform biedt dat het verstrekken van het krediet moet vergemakkelijken. Daardoor geven de cijfers van de coöperatieve vereniging van hypotheek-, krediet- en verzekeringsmaatschappijen een breed beeld van de hypotheekmarkt.

Afkoeling

Een jaar geleden waren hypotheken nog veel gewilder, mede door de bijna historisch lage rentes. Toen waren oversluitingen van oude hypotheken populair, maar nu de rentetarieven veel minder gunstig zijn gebeurt dit volgens HDN niet meer.

Door de hogere rentes is op de woningmarkt al maanden sprake van afkoeling, na jaren waarin de huizenprijzen steeds erg hard stegen. In oktober waren huizen 0,5 procent goedkoper dan in de voorgaande maand, meldden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster.

Meer uit Financieel

Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

30 minuten geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

32 minuten geleden
UMG: overnamebod Pershing Square Holdings wordt bekeken

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".

1 uur geleden
Europese gasprijs zakt fors na staakt-het-vuren Iran en VS

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.

2 uur geleden
DNB: minder hypotheken, meer autoleningen verpakt

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.

2 uur geleden
Reders bestuderen wapenstilstand, hervatten scheepvaart kost tijd

NEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.

2 uur geleden
IATA-baas: vliegtickets ook bij heropening Straat Hormuz duurder

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook als Iran de Straat van Hormuz daadwerkelijk heropent, kampt de luchtvaart waarschijnlijk nog maanden met verstoringen van de brandstofvoorziening voor vliegtuigen. Dat heeft topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA gezegd op een bijeenkomst in Singapore. Hij houdt er rekening mee dat kerosine voorlopig duurder blijft dan voor de uitbraak van de Iranoorlog, "wat hogere ticketprijzen betekent. Het is onvermijdelijk".

2 uur geleden