Opnieuw miljoenen lichten uit tijdens Earth Hour
ZEIST (ANP) - Miljoenen lichten gaan wereldwijd een uur uit tijdens Earth Hour zaterdagavond. Het initiatief is bedacht door het Wereld Natuur Fonds (WWF) en bedoeld om aandacht te vragen voor de kwetsbaarheid van de planeet.
In Haarlem is er een diner bij kaarslicht en in Rotterdam een optocht met lampionnen. Ook doen miljoenen huishoudens en grote monumenten hun lampen even uit. Zo gaan de Erasmusbrug, de Eiffeltoren en het Opera House in Sydney allemaal even "op zwart". Het idee is ooit ontstaan in Sydney, dit jaar doen 180 landen mee.
WWF wil dat iedereen het "Earth Hour-gevoel het hele jaar door vasthoudt". Dat kan "door bewust om te gaan met energie, consumptie en natuurbehoud".
Earth Hour is ook nu weer hoognodig door de urgentie van klimaatverandering, vindt het WWF. "2024 was het warmste jaar ooit gemeten - een scherpe waarschuwing dat we gevaarlijke klimaatkantelpunten naderen waarbij essentiƫle ecosystemen zich mogelijk nooit meer kunnen herstellen."
Meer uit Binnenland
SCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.
37 minuten geledenDE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.
1 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere zijn twee nachten op rij scooters geroofd onder bedreiging van wapens, meldt de politie. In beide gevallen werden ook persoonlijke eigendommen gestolen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De systemen van Rijkswaterstaat die door een landelijke storing eruit liggen, beginnen langzaam weer te werken. Dat meldt de weg- en waterbeheerder op X, waar het voorlopig communiceert over actuele verkeersinformatie nu meerdere RWS-websites eruit liggen. "De eerste systemen komen inmiddels weer in de lucht, wat een hoopgevend signaal is."
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - In de buurt van het Zeeuwse Terneuzen zijn zaterdag twee auto's op elkaar gebotst. Bij het ongeval zijn vijf personen betrokken. Meerdere ambulances en traumahelikopters, waaronder eentje uit het Belgische Brugge, werden opgeroepen, meldde de veiligheidsregio.
5 uur geledenLA GUAIRA (ANP) - Twee reddingsgroepen van USAR zijn zaterdag gelijk ingezet na aankomst op de plek waar het basiskamp in Venezuela wordt opgezet. Dat laat een woordvoerder van het Nederlandse Urban Search and Rescue weten.
6 uur geleden