Opnieuw miljarden extra voor ondernemers, ook starters geholpen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt opnieuw miljarden uit om ondernemers bij te staan tijdens de verlengde lockdown. Een aantal bestaande regelingen wordt uitgebreid, bevestigen ingewijden. Ook komt er toch een speciale regeling voor startende ondernemers, terwijl dit eerst nog niet lukte. Het demissionaire kabinet gaat ervan uit dat ruim 4,5 miljard gemoeid is met de uitbreiding van het steunpakket.
De tegemoetkoming van de vaste lasten, waaronder huur en de energierekening, wordt uitgebreid, met extra oog voor bedrijven die het hardst zijn getroffen. Ondernemers die hun omzet volledig zien verdampen, kunnen straks 80 procent van de vaste lasten vergoed krijgen, in plaats van 70 procent, zeggen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws en NOS. Ook bij kleiner omzetverlies kunnen bedrijven meer vergoeding krijgen, en komen meer ondernemingen in aanmerking voor bepaalde vergoedingen.
De speciale regeling voor starters gaat naar verwachting in april open. Die regeling is vergelijkbaar met de TVL (tegemoetkoming vaste lasten). Startende ondernemers en partijen als de VVD hebben vaker aangedrongen op een speciale maatregel voor deze groep, maar eerder bleek het lastig zo'n regeling in elkaar te zetten. Ondernemers die vlak voor de coronacrisis waren begonnen met hun bedrijfje, hebben veelal geen 'normale' maanden gedraaid, waarmee ze hun omzet in tijden van de lockdown kunnen vergelijken. Andere regelingen zijn wel gebaseerd op het omzetverlies ten opzichte van andere maanden. Nu zal het derde kwartaal van 2020 als referentie worden gebruikt.
Specifieke regelingen
Haagse bronnen benadrukken dat er tot op het laatste moment wordt gepraat over de steunpakketten. De contouren ervan staan vast, maar de invulling van specifieke regelingen is nog niet helemaal duidelijk. De ministers die verantwoordelijk zijn voor de steunpakketten, Wopke Hoekstra van Financiën, Wouter Koolmees (Sociale Zaken) en de kersverse minister van Economische Zaken Bas van 't Wout presenteren, donderdag om 17.00 uur de belangrijkste maatregelen in het 'steunpakket 3.3'.
Volgende week volgt waarschijnlijk een debat in de Tweede Kamer. Overigens is niet uitgesloten dat bepaalde regelingen nog worden bijgeschaafd of verder ingevuld na de persconferentie van de ministers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
15 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
17 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
17 uur geleden