Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw meer operatiekamers in gebruik

Opnieuw meer operatiekamers in gebruik

UTRECHT (ANP) - De ziekenhuizen in ons land hebben opnieuw meer operatiekamers in gebruik genomen, meldt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa). Was er vorige week maandag nog 19 procent minder aan operatiekamers open dan normaal, afgelopen maandag was dat 15 procent minder dan anders.

Ook kunnen weer iets meer ziekenhuizen alle zorg die binnen zes weken moet worden gegeven ook zelf in die tijd bieden. Vorige week konden zestig ziekenhuizen dat, nu 63. "Hoewel dus verbetering zichtbaar is, blijft het zorgelijk dat deze zorg in een aantal ziekenhuizen niet altijd binnen de norm kan worden geleverd", zegt de NZa.

En ook kunnen meer ziekenhuizen planbare zorg, zoals heupoperaties, weer deels of geheel geven. Er is nog maar een ziekenhuis dat helemaal geen planbare zorg kan leveren, tegen vorige week vijf. Veertien geven alle planbare zorg weer, een week geleden waren dat er zeven.

"Bij het opschalen van de planbare zorg moeten ziekenhuizen er rekening mee houden dat de vervolgzorg, zoals de huisartsenzorg en de thuiszorg, hierdoor niet extra wordt belast", waarschuwt de NZa wel.

Meer uit Gezond

Aantal nieuwe diagnoses hiv daalt niet meer, vrees voor toename

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland hebben vorig jaar 444 mensen te horen gekregen dat ze hiv hebben opgelopen. Dat is het virus dat aids kan veroorzaken. Het aantal nieuwe diagnoses daalde jarenlang, bijna twintig jaar geleden waren er zo'n 1200 nieuwe gevallen, maar die afname is in de afgelopen jaren tot stilstand gekomen.

1 dag geleden
Oproep organisaties: nieuw kabinet moet meer doen voor gezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het volgende kabinet moet meer aandacht besteden aan gezond leven. Dat willen bijna veertig organisaties. Ze roepen op om gezond eten en drinken beter beschikbaar en betaalbaarder te maken, en om meer te doen tegen reclame die op kinderen is gericht. Dat doen ze in een collectieve boodschap aan informateur Sybrand Buma.

1 dag geleden
Drie nieuwe dure medicijnen nog niet vergoed in basispakket

DEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe geneesmiddelen, onder meer tegen een bepaald type borstkanker, worden voorlopig nog niet vergoed vanuit het basispakket van de zorgverzekering. Demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) heeft besloten de medicijnen nog in de zogeheten sluis te houden, omdat ze volgens het ministerie te duur zijn, meldt hij aan de Tweede Kamer. Er is volgens hem intensief maar vergeefs met de leveranciers onderhandeld over "een maatschappelijk aanvaardbare prijs".

1 week geleden
Bijna de helft van mensen met longziekte ervaart weleens stigma

UTRECHT (ANP) - Bijna de helft van de mensen met een longziekte ervaart weleens stigmatisering door hun aandoening. Dit melden onderzoeksinstituut Nivel en het Longfonds na een eerste verkenning uitgevoerd binnen de Longmonitor 2025. Met name schaamte voor symptomen, fysieke beperkingen, hoesten en voor het gebruiken van de inhalator in het bijzijn van anderen komt naar voren. Ook het zich buitengesloten voelen, het gevoel dat anderen hen vermijden, of dat anderen zich niet op hun gemak lijken te voelen bij hen, speelt een rol.

1 week geleden
RvS: hulpverleners illegaliteit blijven strafbaar na aanpassing

DEN HAAG (ANP) - Ook na het wijzigingsvoorstel om hulpverlening aan mensen in de illegaliteit uit te zonderen van strafbaarstelling, blijven hulpverleners mogelijk strafbaar. Dat zegt de Raad van State in een advies over het voorstel van asielminister David van Weel (VVD).

2 weken geleden
Minder bijwerkingen gemeld, toezichthouders maken zich zorgen

DEN BOSCH/UTRECHT (ANP) - De toezichthouders voor medicijnen krijgen de laatste jaren steeds minder meldingen van mogelijke bijwerkingen. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en bijwerkingencentrum Lareb maken zich daar zorgen over. Als er minder meldingen komen, wordt het moeilijker om de veiligheid van middelen in de gaten te houden, zeggen ze.

2 weken geleden
Ziekenhuizen willen dat kabinet met suikertaks komt tegen kwalen

UTRECHT (ANP) - Academische ziekenhuizen willen dat het volgende kabinet meer maatregelen neemt om te voorkomen dat mensen gezondheidsproblemen krijgen. Ze pleiten onder meer voor een "slimme suikertaks", waarbij de heffing op eten of drinken hoger wordt naarmate er meer suiker in zit. Dat moet mensen stimuleren om gezonder te leven.

3 weken geleden