Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw meer mensen van buiten Europa in de bijstand

Opnieuw meer mensen van buiten Europa in de bijstand

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een bijstandsuitkering dat buiten Europa is geboren is voor het zevende kwartaal op rij toegenomen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recent beschikbare cijfers. In het tweede kwartaal van dit jaar nam dat aantal met bijna 8000 toe, de sterkste stijging sinds het laatste kwartaal van 2022.

In totaal hadden 405.000 mensen eind juni een bijstandsuitkering. Daarvan waren 208.000 migranten die van buiten Europa kwamen, stelt het CBS, 51 procent van het totaal. Het gaat daarbij vooral om migranten uit Syrië, goed voor 50.000 bijstandsuitkeringen. Deze groep wordt gevolgd door Marokko (27.000) en Turkije (22.000). Andere ontvangers van bijstand komen bijvoorbeeld uit Irak, Suriname en Afghanistan.

Het aantal bijstandsontvangers die in Nederland zijn geboren, evenals hun ouders, bedroeg eind juni 180.000. Deze groep kromp voor het dertiende kwartaal op rij, met 3000 in het tweede kwartaal. Wel merkt het CBS op dat de afname sinds maart 2022 steeds kleiner is geworden. De overige groep bijstandsontvangers bestaat uit 17.000 migranten die in een ander Europees land geboren zijn. Hier constateerde het statistiekbureau een kleine stijging van ongeveer 100.

Jongeren

Het CBS meldt verder cijfers over het derde kwartaal. Zo ontvingen in totaal 404.000 mensen eind september een bijstandsuitkering, een stijging van 2 procent ten opzichte van dezelfde periode het jaar daarvoor. Gegevens over de herkomst van deze ontvangers heeft het statistiekbureau nog niet.

Vooral onder jongeren tot 27 jaar zag het CBS een stijging in het aantal bijstandsgerechtigden in het derde kwartaal, van 9 procent tot 40.000. Binnen de groep 27- tot 45-jarigen steeg het aantal bijstandsontvangers met 2000 tot 136.000. Het aantal 45-plussers in de bijstand was met 228.000 nog altijd het grootst en was vrijwel gelijk aan een jaar eerder.

Meer uit Binnenland

Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

2 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

4 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

4 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

4 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

5 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

5 uur geleden
Estafettestakingen jeugdzorg voorbij, grotere staking in aantocht

AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.

7 uur geleden