Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw meer mensen van buiten Europa in de bijstand

Opnieuw meer mensen van buiten Europa in de bijstand

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een bijstandsuitkering dat buiten Europa is geboren is voor het zevende kwartaal op rij toegenomen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recent beschikbare cijfers. In het tweede kwartaal van dit jaar nam dat aantal met bijna 8000 toe, de sterkste stijging sinds het laatste kwartaal van 2022.

In totaal hadden 405.000 mensen eind juni een bijstandsuitkering. Daarvan waren 208.000 migranten die van buiten Europa kwamen, stelt het CBS, 51 procent van het totaal. Het gaat daarbij vooral om migranten uit Syrië, goed voor 50.000 bijstandsuitkeringen. Deze groep wordt gevolgd door Marokko (27.000) en Turkije (22.000). Andere ontvangers van bijstand komen bijvoorbeeld uit Irak, Suriname en Afghanistan.

Het aantal bijstandsontvangers die in Nederland zijn geboren, evenals hun ouders, bedroeg eind juni 180.000. Deze groep kromp voor het dertiende kwartaal op rij, met 3000 in het tweede kwartaal. Wel merkt het CBS op dat de afname sinds maart 2022 steeds kleiner is geworden. De overige groep bijstandsontvangers bestaat uit 17.000 migranten die in een ander Europees land geboren zijn. Hier constateerde het statistiekbureau een kleine stijging van ongeveer 100.

Jongeren

Het CBS meldt verder cijfers over het derde kwartaal. Zo ontvingen in totaal 404.000 mensen eind september een bijstandsuitkering, een stijging van 2 procent ten opzichte van dezelfde periode het jaar daarvoor. Gegevens over de herkomst van deze ontvangers heeft het statistiekbureau nog niet.

Vooral onder jongeren tot 27 jaar zag het CBS een stijging in het aantal bijstandsgerechtigden in het derde kwartaal, van 9 procent tot 40.000. Binnen de groep 27- tot 45-jarigen steeg het aantal bijstandsontvangers met 2000 tot 136.000. Het aantal 45-plussers in de bijstand was met 228.000 nog altijd het grootst en was vrijwel gelijk aan een jaar eerder.

Meer uit Binnenland

Verdachte van valse bommelding in trein bij Hilversum nog vast

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.

1 uur geleden
Natuurijsbaan in Winterswijk geopend

WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.

3 uur geleden
Maanden na moord Lisa nog weinig concrete actie voor veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.

5 uur geleden
Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

17 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

20 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

20 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

21 uur geleden