
Opnieuw meer dan 4000 coronadoden in India
NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn het afgelopen etmaal nog eens 4106 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus, meldt het ministerie van Volksgezondheid maandag. Een dag eerder werden in 24 uur tijd 4077 overlijdens gemeld.
Het aantal besmettingen ligt iets lager dan op zondag. Het afgelopen etmaal werden 281.386 inwoners van India positief getest op Covid-19, tegenover 311.170 op zondag.
In totaal zijn in India bijna 25 miljoen mensen positief getest op het virus. 274.390 coronapatiënten kwamen te overlijden. Experts vermoeden echter dat het werkelijke aantal veel hoger ligt.
Ziekenhuizen in het land staan zwaar onder druk sinds de uitbraak van de tweede coronagolf. Ook crematoria en begraafplaatsen zijn overbelast.
Meer uit Buitenland
JERUSALEM (ANP) - De Amerikaans-Israëlische Edan Alexander heeft een dag na zijn vrijlating door Hamas gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat gebeurde toen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff de voormalige gijzelaar opzocht in het ziekenhuis, berichten media als The Jerusalem Post en Times of Israel.
20 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties zegt bezorgd te zijn over de behandeling van migranten die worden uitgezet door de Amerikaanse autoriteiten. Volker Türk stelt dat het lot van 245 Venezolanen en 30 Salvadoranen die naar El Salvador zijn gestuurd, onduidelijk is.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu heeft dinsdag in de rechtbank van Parijs een voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden gekregen. De 76-jarige acteur is in zijn eerste zaak schuldig bevonden aan aanranding.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte brengen begin juli een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk, melden het Elysée en Buckingham Palace. De Franse president ontmoet onder anderen koning Charles, koningin Camilla en de Britse premier Keir Starmer. Ook wordt een Frans-Britse top georganiseerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse acteur Gérard Depardieu is dinsdag in de rechtbank van Parijs schuldig bevonden aan aanranding. Dat meldt persbureau Reuters. De zaak is de eerste tegen de 76-jarige acteur die in de rechtbank wordt behandeld.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky neemt donderdag in Turkije alleen deel aan overleg met Rusland als zijn ambtgenoot Vladimir Poetin ook komt. Dat zegt een adviseur van Zelensky tegen persbureau Reuters. De Oekraïense leider schuift niet aan als Rusland andere vertegenwoordigers stuurt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie van Londen heeft een man van 21 opgepakt voor brandstichting bij een huis van premier Keir Starmer. De man wordt ook in verband gebracht met twee andere branden. Voor zover bekend raakte niemand gewond. Het onderzoek wordt geleid door een antiterreurafdeling.
2 uur geleden