Opnieuw meer dan 100.000 prikken gezet
BILTHOVEN (ANP) - Voor de tweede week op rij hebben meer dan 100.000 mensen zich laten vaccineren tegen het coronavirus. De vaccineerders hebben van maandag 8 tot en met zondag 14 november 110.551 prikken gezet. Dat is vrijwel gelijk aan de 111.510 inentingen in de week ervoor.
De animo om een prik te halen is de laatste week iets hoger dan in de weken ervoor. Iets meer dan 67.000 mensen kregen vorige week een eerste prik, tegen zo'n 71.000 in de voorgaande week. Verder waren er ruim 43.000 mensen die vorige week een tweede inenting kregen. Dat waren er een week eerder ruim 40.000. Het zijn vooral jongeren en jonge volwassenen die zich laten vaccineren.
Van alle Nederlanders van 12 jaar en ouder heeft 86,4 procent minstens één prik gehad. Vorige week was dit 85,9 procent. De vaccinatiegraad, de groep mensen die volledig gevaccineerd is, steeg van 82,4 naar 82,7 procent.
Nederland begon in januari, als laatste land in de Europese Unie, aan de vaccinatiecampagne. Sindsdien zijn ruim 13 miljoen eerste prikken en ruim 11 miljoen tweede prikken gezet. Iets meer dan 89.000 mensen hebben nog een extra dosis gekregen omdat ze een ernstige afweerstoornis hebben. Die zorgt ervoor dat ze misschien niet genoeg bescherming hebben opgebouwd tegen het coronavirus. Later deze week beginnen de boosterprikken voor ouderen en zorgmedewerkers.
Meer uit Gezond
HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
4 dagen geledenSON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
5 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
1 week geleden