Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw meer dan 100.000 nieuwe coronagevallen in één dag

Opnieuw meer dan 100.000 nieuwe coronagevallen in één dag

BILTHOVEN (ANP) - Bij het RIVM zijn afgelopen etmaal 105.840 nieuwe coronagevallen geregistreerd. Dat aantal is mogelijk vertekend doordat er achterstallige registraties van positieve testuitslagen van afgelopen weken bij zitten.

Maandag werden ook al meer dan 100.000 nieuwe besmettingen gemeld. Dat aantal was mogelijk eveneens vertekend door het inhalen van de achterstand bij het RIVM.

Het dagelijkse aantal nieuwe coronagevallen was afgelopen weken zo hoog, dat er een achterstand ontstond in de registratie van alle positieve testuitslagen bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Meeste gevallen in Amsterdam

In Amsterdam werden afgelopen 24 uur de meeste nieuwe coronagevallen geregistreerd, 3959. Enschede staat op plek twee met 3797 nieuwe coronagevallen. Daarna volgen Utrecht (2710) en Rotterdam (2521). De Maasstad voerde maandag de top vijf nog aan met ruim 2,5 keer zoveel nieuwe registraties. Op de vijfde plek staat dinsdag Den Haag met 2256 nieuwe geregistreerde besmettingen. Geen enkele gemeente registreerde afgelopen 24 uur geen nieuwe coronagevallen.

Afgelopen etmaal werden 16 nieuwe sterfgevallen bij het RIVM gemeld. Vier van hen kwamen uit Borger-Odoorn, een gemeente in Drenthe. Niet al deze mensen zijn afgelopen dag overleden, want het duurt soms even voor een sterfgeval door corona aan het instituut wordt doorgegeven.

Meer uit Gezond

Tienduizenden flesjes met verboden vloeistoffen vapes onderschept

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 70.000 flesjes met vloeistoffen voor elektronische sigaretten zijn in beslag genomen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De inspectie vond de navulflessen in een loods in Zuid-Holland. De importeur ervan moet een boete betalen, en moet ook opdraaien voor de vernietiging van de voorraad.

7 uur geleden
EU-handelschef verwacht intensiever contact met VS over deal

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU en de VS hebben afgesproken intensiever te onderhandelen over een mogelijke handelsovereenkomst, zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de bijeenkomst van EU-handelsministers. Šefčovič zei te hebben gebeld met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick hierover. Hij verwacht Lutnick binnenkort in Brussel voor besprekingen.

4 dagen geleden
Biotechnoloog Galapagos komt terug op voorgenomen splitsing

MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.

6 dagen geleden
40 procent 12- tot 16-jarige vapers is verslaafd

DEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.

1 week geleden
850 mensen laten gratis hun lever testen bij RAI Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.

1 week geleden
Toezichthouder: prostaatmiddel kan leiden tot zelfmoordgedachten

UTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.

1 week geleden
Longartsen zien vaker levensbedreigende effecten van vapen

GRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).

1 week geleden