Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw meer coronagevallen, ook meer ziekenhuisopnames

Opnieuw meer coronagevallen, ook meer ziekenhuisopnames

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen blijft toenemen. Afgelopen week registreerde het RIVM 8327 nieuwe positieve tests. Dat zijn er zo'n 6 procent meer dan de week daarvoor. Ook het aantal mensen dat vanwege hun coronaklachten moet worden opgenomen in het ziekenhuis is vorige week gestegen.

Vorige week meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu voor het eerst sinds half juli een lichte stijging van het aantal nieuwe coronagevallen. Volgens het instituut is het nog niet te zeggen of er echt een nieuwe golf in aantocht is. "Het is nu nog te vroeg om hier conclusies aan te verbinden", aldus een woordvoerder in een toelichting op de wekelijkse bijwerking van de cijfers.

Vorige week werden voor 219 besmette mensen de klachten zo ernstig dat ze moesten worden opgenomen in een ziekenhuis. Een week eerder maakte het RIVM nog melding van 179 mensen. Het is voor het eerst in weken dat het aantal nieuwe ziekenhuisopnames is gestegen.

Cijfers

Afgelopen 24 uur kwamen er 1496 positieve testuitslagen binnen bij het RIVM. De meeste mensen testten positief in Amsterdam (65), Den Haag (47), Rotterdam (42), Utrecht (31) en Haarlemmermeer (23).

Op dit moment liggen volgens het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) 473 mensen met een coronabesmetting in de Nederlandse ziekenhuizen. Dat zijn er ongeveer evenveel als maandag, toen het hoogste aantal opgenomen patiënten met corona sinds begin september werd gemeld. Het LCPS maakt geen onderscheid tussen mensen die vanwege hun coronaklachten in het ziekenhuis liggen en mensen die om een andere reden zijn opgenomen maar positief testten.

Meer uit Binnenland

Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

1 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

2 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

3 uur geleden
Brand bij noodopvanglocatie Loosdrecht tijdens azc-demonstratie

LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Halsema voorzitter stedennetwerk voor democratische waarden

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.

6 uur geleden
Kerken erkennen leed van afstandsmoeders, maar geen excuses

BAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.

6 uur geleden
Twee Duitse militairen van NAVO-basis Brunssum belaagd en verwond

BRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden