Opnieuw meer besmettingen op Italiaans cruiseschip in Japan
NAGASAKI (ANP) - Aan boord van het Italiaanse cruiseschip Costa Atlantica, dat in het Japanse Nagasaki ligt voor onderhoud, zijn ongeveer veertig nieuwe besmettingsgevallen van het coronavirus vastgesteld. Circa negentig van de 623 opvarenden zijn nu besmet, maakte de Japanse omroep NHK vrijdag bekend.
Op het cruiseschip zijn alleen bemanningsleden aanwezig en geen passagiers. De Costa Atlantica ligt sinds eind februari voor anker in Nagasaki. Begin deze week bleek iemand aan boord besmet te zijn.
De lokale autoriteiten hopen deze week alle mensen op het cruiseschip te hebben getest. De stijging van het aantal geïnfecteerden aan boord voedt de vrees voor nieuwe besmettingen in Nagasaki. Eerder werd duidelijk dat een aantal bemanningsleden de werf waar het schip ligt ondanks geldende beperkingen enige tijd heeft verlaten om aan wal te gaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
1 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
10 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
11 uur geleden