Opnieuw meer besmettingen op Italiaans cruiseschip in Japan
NAGASAKI (ANP) - Aan boord van het Italiaanse cruiseschip Costa Atlantica, dat in het Japanse Nagasaki ligt voor onderhoud, zijn ongeveer veertig nieuwe besmettingsgevallen van het coronavirus vastgesteld. Circa negentig van de 623 opvarenden zijn nu besmet, maakte de Japanse omroep NHK vrijdag bekend.
Op het cruiseschip zijn alleen bemanningsleden aanwezig en geen passagiers. De Costa Atlantica ligt sinds eind februari voor anker in Nagasaki. Begin deze week bleek iemand aan boord besmet te zijn.
De lokale autoriteiten hopen deze week alle mensen op het cruiseschip te hebben getest. De stijging van het aantal geïnfecteerden aan boord voedt de vrees voor nieuwe besmettingen in Nagasaki. Eerder werd duidelijk dat een aantal bemanningsleden de werf waar het schip ligt ondanks geldende beperkingen enige tijd heeft verlaten om aan wal te gaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
14 minuten geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
6 uur geleden