Opnieuw medewerkers tbs-instelling Oostvaarderskliniek geschorst
ALMERE (ANP) - Bij de tbs-instelling Oostvaarderskliniek in Almere zijn vier medewerkers geschorst vanwege signalen van mogelijke integriteitsschendingen. Een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) bevestigt vrijdag bericht hierover van De Telegraaf. De kliniek werd eind september door minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) onder curatele gesteld van de DJI vanwege "zeer ernstige" integriteitsschendingen.
Er kwam al naar buiten dat een medewerker was ontslagen die een patiënte van de kliniek gedwongen zou hebben tot seksuele handelingen. Weerwind meldde vorige maand dat een leidinggevende op non-actief was gesteld "vanwege signalen over grensoverschrijdend gedrag richting verschillende medewerkers". Verder is een medewerker ontslagen vanwege een seksuele relatie met een tbs-gestelde. Ook een stagiair moest vertrekken omdat die een relatie was begonnen met een tbs'er.
"De DJI heeft in de Kamerbrief van twee weken geleden gemeld dat momenteel alle signalen van mogelijke integriteitsschendingen onderzocht en waar nodig opgevolgd worden. Het schorsen van medewerkers kan daar een gevolg van zijn", aldus de woordvoerster.
Volgens De Telegraaf zijn de recent geschorste personen een programmamanager, een sociotherapeut en twee beveiligers. De DJI kan dat niet bevestigen en evenmin of er een strafrechtelijk onderzoek naar de vier wordt ingesteld. "Zoals bekend heeft de kliniek onderzoeken aangekondigd", aldus de woordvoerder. Meer schorsingen bij de kliniek worden niet uitgesloten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt al vroeg voor een drukkere ochtendspits dan normaal op donderdag. Rond 07.00 uur zag Rijkswaterstaat Verkeersinformatie 100 kilometer file. Op een gemiddelde donderdagochtend staat er rond dit tijdstip 50 kilometer. De verkeersdienst vermoedt dat de weersomstandigheden er debet aan zijn.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
7 uur geleden