Opnieuw massademonstraties in Duitsland tegen extreemrechts
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - In Duitsland worden opnieuw grote demonstraties gehouden tegen de partij Alternative für Deutschland (AfD) en extreemrechts. In Berlijn verzamelden zich volgens de politie ruim 150.000 mensen. De organisatoren spraken zelfs van 300.000 deelnemers.
In Freiburg zouden zo'n 30.000 mensen op de been zijn voor een demonstratie. Ook zijn er protesten in steden als Dresden en Hannover.
Bondskanselier Olaf Scholz is blij met de demonstraties. "In kleine en grote steden door het hele land komen veel burgers samen om te demonstreren tegen het vergeten, tegen haat en opruiing, ook dit weekend. Een sterk teken voor de democratie en onze grondwet", schreef hij op X.
Sinds enkele weken gaan in heel Duitsland geregeld tienduizenden mensen de straat op om te protesteren tegen rechts-extremisme. Aanleiding is dat AfD-politici op een bijeenkomst in Potsdam zouden hebben gesproken over massadeportaties van mensen van buitenlandse komaf. De AfD, die goed scoort in peilingen, heeft ontkend dat dergelijke plannen onderdeel van het partijprogramma zijn.
Meer uit Buitenland
DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
5 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
5 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.
6 uur geleden