Opnieuw lucratieve populariteitsprijs voor golfer Woods
NEW YORK (ANP) - Tiger Woods heeft ondanks een gering aantal optredens dit jaar toch weer de prijs gekregen voor de populairste golfer van het jaar. Vorig jaar kreeg de 46-jarige Amerikaan die onderscheiding ook al, toen zelfs terwijl hij vanwege een auto-ongeluk helemaal niet in actie was gekomen.
De bijzonder lucratieve onderscheiding wordt uitgedeeld door de PGA Tour, de organisatie voor professionele golfspelers van het hoogste niveau. Die kiest op basis van vijf criteria, zoals de mate van media-aandacht, welke golfer de meeste positieve aandacht voor het golf heeft gegenereerd. Voor de winnaar van het zogenoemde Player Impact Program (PIP) ligt een cheque van 15 miljoen dollar klaar, 14,5 miljoen euro.
Woods kwam dit jaar op drie toernooien in actie waarbij hij in totaal slechts negen rondes liep.
PGA toont zich royaal
De PGA heeft veel geld over voor golfers die hun sport op een positieve manier promoten. Nummer 2 Rory McIlroy ontving 12 miljoen dollar. De nummer 3 Jordan Spieth mocht met 9 miljoen dollar ook niet klagen.
Woods scoorde in vier van de vijf criteria het best. Alleen als het ging om tv-exposure van zijn sponsorlogo's kwam de 15-voudig majorwinnaar er minder goed vanaf.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
54 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
20 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
21 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden