Opnieuw lucratieve populariteitsprijs voor golfer Woods
NEW YORK (ANP) - Tiger Woods heeft ondanks een gering aantal optredens dit jaar toch weer de prijs gekregen voor de populairste golfer van het jaar. Vorig jaar kreeg de 46-jarige Amerikaan die onderscheiding ook al, toen zelfs terwijl hij vanwege een auto-ongeluk helemaal niet in actie was gekomen.
De bijzonder lucratieve onderscheiding wordt uitgedeeld door de PGA Tour, de organisatie voor professionele golfspelers van het hoogste niveau. Die kiest op basis van vijf criteria, zoals de mate van media-aandacht, welke golfer de meeste positieve aandacht voor het golf heeft gegenereerd. Voor de winnaar van het zogenoemde Player Impact Program (PIP) ligt een cheque van 15 miljoen dollar klaar, 14,5 miljoen euro.
Woods kwam dit jaar op drie toernooien in actie waarbij hij in totaal slechts negen rondes liep.
PGA toont zich royaal
De PGA heeft veel geld over voor golfers die hun sport op een positieve manier promoten. Nummer 2 Rory McIlroy ontving 12 miljoen dollar. De nummer 3 Jordan Spieth mocht met 9 miljoen dollar ook niet klagen.
Woods scoorde in vier van de vijf criteria het best. Alleen als het ging om tv-exposure van zijn sponsorlogo's kwam de 15-voudig majorwinnaar er minder goed vanaf.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is na de derde run in de viermansbob op de Olympische Spelen gezakt naar de zestiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster kwam de piloot in de derde run in het Cortina Sliding Centre met 55,15 tot de zestiende tijd.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
18 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
19 uur geleden