Opnieuw legionellabacterie aangetroffen in waterzuivering Houten
HOUTEN (ANP) - Op een rioolwaterzuiveringsinstallatie in Houten (rwzi) zijn verhoogde concentraties van de legionellabacterie aangetroffen. Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden meldt dat uit voorzorg beschermende maatregelen zijn getroffen voor medewerkers van het schap en externe bedrijven die op de zuiveringsinstallatie werken.
"We informeren ze actief over de aangetroffen bacterie en adviseren speciale maskers te dragen. Niet-noodzakelijke bezoeken aan de rwzi zijn uitgesteld", meldt het schap.
De verhoogde concentraties zijn eind december 2024 aangetroffen tijdens reguliere monsternames. Eind deze week weet het schap of er nog steeds verhoogde concentraties van de legionellabacterie zijn. Op basis van de uitkomst van het onderzoek bepaalt het schap of en welke vervolgstappen er moeten worden genomen. Het schap weet nog niet wat de bron van de besmetting is.
In de gemeente Houten (provincie Utrecht) zijn de afgelopen jaren vaker hogere concentraties van de legionellabacterie aangetroffen bij waterzuiveringsinstallaties, onder meer in februari 2023.
Meer uit Binnenland
NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
1 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
12 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
1 dag geleden