Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw lange rijen voor vertrekhallen Schiphol

Opnieuw lange rijen voor vertrekhallen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het is maandag opnieuw druk op luchthaven Schiphol. Door een krappe bezetting bij de security staan er maandagochtend lange rijen voor vertrekhallen 1 en 3.

Een woordvoerder van de luchthaven verwacht dat de drukte de rest van de dag aanblijft. "Het is een drukke dag, maar er werken ook minder beveiligers dan verwacht. De collega's die aan het werk zijn in de terminals werken met man en macht om iedereen op reis te laten gaan."

Tot vorige week hield Schiphol op zijn website dagelijks updates bij met daarin het aantal verwachte reizigers. Met het aflopen van de zomervakantie zijn de updates gestopt. "In de loop van augustus is de dienstverlening op Schiphol stabieler geworden", is op de website te lezen.

"De dagelijkse updates hadden vaak dezelfde strekking. Vaak stonden de rijen in de vertrekhal", aldus de zegsman van de luchthaven. Volgens hem kan het desondanks voorkomen dat er incidenteel reizigers buiten staan te wachten, zoals ook maandagochtend het geval is.

Meer uit Financieel

AEX opent licht hoger na verliezen eerder deze week

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.

50 minuten geleden
FNV wil dat EU handhaaft op invoering minimumlooneisen Nederland

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.

1 uur geleden
Techbedrijf Palantir: AI maakt arbeidsmigratie onnodig

DAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."

1 uur geleden
Ex-topman Unilever Schumacher naar chocobedrijf Barry Callebaut

ZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.

2 uur geleden
Meer werkenden leven in armoede, vooral zzp'ers

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werkenden dat in armoede leeft is gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In 2024 ging het om 175.000 mensen, zo'n 2 procent van alle werkenden. Bijna de helft van hen had niet het hele jaar werk, bijvoorbeeld door tijdelijke banen of perioden zonder inkomen. De toename volgt op jaren van daling, mede door het wegvallen van coronasteun en de energietoeslag.

3 uur geleden
ING verwacht dat de omzet van winkels dit jaar verder stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.

4 uur geleden
Vakantiegangers mijden Groenland om spanningen, zien reisbureaus

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.

4 uur geleden