Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw lange rijen op Schiphol

Opnieuw lange rijen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het is de hele dag alweer erg druk op Schiphol. Vanaf de vroege ochtend staan er al lange rijen voor de incheckbalies. Via luidsprekers biedt Schiphol wachtende reizigers excuses aan voor de langere wachttijden die ontstaan zijn door vakantiedrukte en personeelsgebrek. Een aantal vluchten is vertraagd, een aantal gaat helemaal niet meer zondag, zo is te zien op de informatieborden.

De vertrekkende reizigers staan in lange rijen, die doorlopen in de gewone hallen en buitenlangs. Marechaussees en Schipholmedewerkers en andere 'hosts' staan klaar om mensen te helpen en de goede kant op te sturen. Sommige mensen proberen voor te dringen maar medewerkers op Schiphol proberen dat te voorkomen. Dat gedrag wekt soms wat ergernis op over en weer.

In een van de rijen staan drie vrouwen, onderweg naar CuraƧao. Zij zeggen al twee uur lang in de rij te staan, ze waren voor de zekerheid wel al ruim van te voren aanwezig op de luchthaven. Thomas (27) uit Leiden is op weg naar Madrid en stond in een van de rijen buiten. Hij zegt dat het "er lang uitziet, maar het loopt redelijk door. Een beetje wachten hoort erbij, als ik maar op vakantie kan." Een meisje dat op weg is naar Barcelona schrok wel even van de lange rij buiten, omdat haar vlucht 'al' over twee uur gaat, maar werd gerustgesteld: ze hoorde dat het maar een half uur duurde om door de rij te komen.

Onder controle

KLM geeft aan alles voorlopig onder controle te hebben. Ondanks de drukte heeft de maatschappij volgens een woordvoerster niet echt last van vertragingen. Dat betekent volgens haar ook dat toestellen niet hoeven te wachten op passagiers die door de drukte nog vast staan in de rij. "En er zijn niet meer annuleringen bijgekomen." KLM had voor dit weekend eerder al 47 vluchten geannuleerd.

Het is Schiphol zondag alleen niet gelukt het aantal reizigers op de luchthaven volgens plan te beperken om zo de werkdruk van het personeel te verlichten. Het streven was het aantal passagiers zondag met 5800 te verminderen om de drukte tegen te gaan. Maar veel maatschappijen zagen het niet zitten om hiervoor vluchten te schrappen.

"We kunnen niet mensen die vooraf een vakantie hebben geboekt, gaan vertellen dat die opeens niet door gaat", laat TUI bijvoorbeeld weten. Eerder dit weekend werkte TUI wel mee aan het verplaatsen van vluchten naar Rotterdam The Hague Airport, maar dat was al erg lastig. Uitwijken naar bijvoorbeeld het vliegveld van Groningen is volgens een zegsvrouw geen optie, want dat is voor mensen uit het zuiden van het land te ver weg.

Meer uit Binnenland

Ruim 9 procent meer drugsmisdrijven in eerste halfjaar

DEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.

2 uur geleden
Twee mensen omgekomen bij auto-ongeluk in Dirksland, Zuid-Holland

DIRKSLAND (ANP) - Twee mensen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X.

2 uur geleden
Gewonde door grote brand in woning in Drentse Bovensmilde

BOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.

11 uur geleden
Vrachtwagenverbod Merwedebrug nog niet bij iedereen ingedaald

GORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.

19 uur geleden
Opvarende van gezonken duwboot in Amsterdamse Coenhaven gevonden

AMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.

21 uur geleden
Parkeren weer toegestaan in Haagse straat waar drugslab zat

DEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.

23 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.

1 dag geleden