Opnieuw lang protest in Den Haag tegen optreden Iraans regime
DEN HAAG (ANP) - Zeker meer dan honderd mensen protesteren in Den Haag opnieuw tegen het streng-islamitische regime in Iran. Dat gebeurt buiten tegenover de Tweede Kamer. Velen hebben Iraanse vlaggen bij zich en scanderen leuzen als 'Weg met de moordenaar'. De afgelopen weken zijn er vaker luidruchtige en urenlange protesten van Nederlandse Iraniërs bij het Kamergebouw om aandacht te vragen voor de slechte mensenrechtensituatie in het land. Woensdag zijn er meer mensen dan bij vorige protesten.
In Iran vinden al maanden massale betogingen voor vrouwenrechten plaats, die begonnen na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini, in september. Zij stierf in detentie nadat zij door de moraalpolitie was opgepakt. Zij zou haar hoofddoek te losjes hebben gedragen. Ook in veel andere landen zijn betogingen tegen het regime, dat hard optreedt tegen mensen die kritiek uiten op de autoriteiten.
Vorige week riep Nederland de Iraanse ambassadeur op het matje vanwege de executie van twee Iraanse demonstranten. Een man werd publiekelijk opgehangen nadat hij schuldig was bevonden aan "oorlogsvoering tegen God".
Minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken roept via Twitter de Iraanse autoriteiten opnieuw dringend op om de executies van demonstranten te stoppen en een eerlijke rechtsgang te waarborgen. Eerder woensdag heeft hij een aantal Nederlandse Iraniërs ontvangen om naar "hun verhalen te luisteren over wat de mensen in Iran meemaken". Hij zegt "grote bewondering" te hebben voor hun "inzet en vastberadenheid". Hij bedankt ze voor hun bezoek, verhalen en suggesties. "We blijven met hen in nauw contact staan."
Hoekstra stelt dat de mensenrechtensituatie in Iran hoge prioriteit heeft voor Nederland. "We zetten ons in bilateraal, EU- en VN-verband in om de situatie in Iran te veroordelen, te werken aan gerechtigheid, en sancties voor verantwoordelijken aangenomen te krijgen."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht tijdens de jaarwisseling "vrij veel" wind. Voornamelijk in de kustregio's waait een matige tot krachtige westenwind. Hierdoor is het volgens het weerbureau "extra oppassen geblazen met vuurwerk".
52 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het was in 2025 zo warm in Nederland dat het jaar wordt opgenomen in de top 10 van warmste jaren sinds het begin van de metingen. Het KNMI drukt de temperatuur van elk jaar uit in een blauw of rood streepje. 2025 krijgt de kleur donkerrood.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig gemeenten hanteren dit jaar een vuurwerkverbod. Dat is er één meer dan vorig jaar. Ruim honderd andere gemeenten hebben vuurwerkvrije zones waar je geen vuurwerk mag afsteken. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat dit jaar een afsteekverbod geldt in de gemeenten Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Bloemendaal, Eindhoven, Haarlem, Heemstede, Heumen, Mook en Middelaar, Nijmegen, Rotterdam, Schiedam, Soest, Tilburg, Utrecht, Utrechtse Heuvelrug, Zutphen en Zwolle.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het afsteken van legaal en illegaal vuurwerk de komende jaarwisseling. Naar verwachting wordt er rond oud en nieuw meer dan ooit geknald. "Daarmee gaat het risico op ernstige verwondingen omhoog", stelt de organisatie.
2 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft veel vuurwerk gevonden in een bestelbus in het Brabantse Sint-Michielsgestel. Het ging in totaal om 1045 kilo, waaronder illegaal vuurwerk.
3 uur geledenHEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
18 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
19 uur geleden