Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw krimp economische bedrijvigheid in eurozone

Opnieuw krimp economische bedrijvigheid in eurozone

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober voor de tweede maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Dat komt door een aanhoudende krimp in de industrie en een vertraging van de groei in de dienstensector. Vooral Duitsland en Frankrijk, de twee grootste economieën van het eurogebied, laten weinig tekenen van herstel zien.

De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in de eurozone meet, nam deze maand wel iets toe naar een stand van 49,7, van 49,6 een maand eerder. De bedrijvigheid bleef daarmee net onder het niveau van 50, dat het verschil tussen groei of krimp aangeeft. De groei van de dienstensector nam af tot het laagste niveau in acht maanden tijd. De activiteit in de industrie kromp iets minder sterk dan in september en de mate van activiteit kwam daar uit op het hoogste niveau in vijf maanden.

"De economie van de eurozone zit een beetje vast", zei econoom Cyrus de la Rubia van Hamburg Commercial Bank in een toelichting. "De aanhoudende inzinking in de industrie wordt grotendeels gecompenseerd door een kleine groei in de dienstensector, maar het is voorlopig niet duidelijk of we in de nabije toekomst een verdere verslechtering of een verbetering zullen zien."

De zwakte in de eurozone heeft ook de alarmbellen doen rinkelen bij de Europese Centrale Bank, die vorige week voor de derde keer dit jaar de rente verlaagde om de economie te stimuleren. De economie van het eurogebied groeide in het tweede kwartaal met slechts 0,2 procent en groeide daarmee minder hard dan in de eerste drie maanden van dit jaar. Doordat de economie sneller afzwakte dan gedacht besloot de ECB de rente met een kwart procentpunt te verlagen tot 3,25 procent. Bij de rentevergadering in december wordt opnieuw een renteverlaging voorzien.

Meer uit Financieel

Olieprijs daalt licht na uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdag een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.

14 minuten geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic mogelijk in oktober naar de beurs

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.

24 minuten geleden
Amerikaanse regering mag banden met AI-bedrijf niet verbreken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.

1 uur geleden
Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

9 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

11 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

12 uur geleden