Opnieuw klein verlies voor Japanse beurs
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag opnieuw met een klein verlies gesloten. Een reeks van tegenvallende resultaten en vooruitzichten van grote Japanse bedrijven door de impact van de coronapandemie zorgden voor koersdruk in de afgelopen twee handelsdagen. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent lager op 22.418,15 punten. Honda zakte ruim 6 procent. De Japanse autofabrikant leed afgelopen kwartaal het grootste operationele verlies sinds 2009 en verwacht dat de operationele winst in het lopende boekjaar flink zal dalen. Concurrent Toyota zag de operationele kwartaalwinst bijna verdampen door de coronacrisis, maar wist tegen de verwachting in nog net in de zwarte cijfers te blijven. Het aandeel won 2,3 procent. Computerspelletjesmaker Nintendo, die na de slotbel met cijfers kwam, sloot 0,2 procent hoger.
De Chinese beurzen gingen omlaag door de toenemende spanningen tussen China en de Verenigde Staten. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo wil de Trump-regering "onbetrouwbare" Chinese apps als TikTok en WeChat verbannen uit Amerikaanse app-winkels. In Hang Seng-index noteerde de Hang Seng-index tussentijds 1,5 procent lager en de hoofdindex in Shanghai daalde 0,7 procent. De Kospi in Seoul dikte daarentegen 1,1 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
15 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
17 uur geleden