
Opnieuw klein verlies voor Japanse beurs
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag opnieuw met een klein verlies gesloten. Een reeks van tegenvallende resultaten en vooruitzichten van grote Japanse bedrijven door de impact van de coronapandemie zorgden voor koersdruk in de afgelopen twee handelsdagen. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent lager op 22.418,15 punten. Honda zakte ruim 6 procent. De Japanse autofabrikant leed afgelopen kwartaal het grootste operationele verlies sinds 2009 en verwacht dat de operationele winst in het lopende boekjaar flink zal dalen. Concurrent Toyota zag de operationele kwartaalwinst bijna verdampen door de coronacrisis, maar wist tegen de verwachting in nog net in de zwarte cijfers te blijven. Het aandeel won 2,3 procent. Computerspelletjesmaker Nintendo, die na de slotbel met cijfers kwam, sloot 0,2 procent hoger.
De Chinese beurzen gingen omlaag door de toenemende spanningen tussen China en de Verenigde Staten. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo wil de Trump-regering "onbetrouwbare" Chinese apps als TikTok en WeChat verbannen uit Amerikaanse app-winkels. In Hang Seng-index noteerde de Hang Seng-index tussentijds 1,5 procent lager en de hoofdindex in Shanghai daalde 0,7 procent. De Kospi in Seoul dikte daarentegen 1,1 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.
Meer uit Financieel
BRATISLAVA (ANP/RTR) - Slowakije wil uiterlijk dinsdag een akkoord met de Europese Unie bereiken over het stopzetten van gasleveringen uit Rusland en een nieuw sanctiepakket. Dat heeft premier Robert Fico zaterdag gezegd. Slowakije importeert nog Russisch gas, maar daar wil de Europese Commissie graag van af.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft een deal ter waarde van 2,4 miljard dollar (omgerekend ruim 2 miljard euro) gesloten met AI-startup Windsurf. Dat hebben ingewijden gemeld aan persbureau Bloomberg. Het techconcern neemt onder andere de topman en medeoprichter van Windsurf over om hen te laten werken binnen de eigen AI-tak. Ook ontvangt Google de licentierechten van het bedrijf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal boekingen voor zomervakanties blijft dit jaar achter bij vorig jaar, wat te maken heeft met hogere prijzen en onrust in de wereld. Dat stelt directeur Frank Radstake van reisbrancheorganisatie ANVR op basis van wat hij hoort van reisorganisaties. Nederlanders hebben hun vakanties voor deze zomer bovendien pas relatief laat geboekt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. Beleggers op Wall Street verwerkten het nieuws dat president Donald Trump vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent wil invoeren op een deel van de producten uit Canada. Daardoor werden de handelszorgen weer aangewakkerd. Verder was jeansmerk Levi Strauss een flinke winnaar na goed ontvangen kwartaalcijfers.
14 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, mikt bij een volgende financieringsronde op een waarde van wel 200 miljard dollar. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Daarmee zou xAI tien keer meer waard zijn dan begin volgend jaar.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote internationale mijnbouwconcern Rio Tinto wil meer investeren in koperproductie in de Verenigde Staten nu president Donald Trump importheffingen van 50 procent op buitenlands koper heeft aangekondigd die per 1 augustus moeten ingaan. Volgens topvrouw Katie Jackson van de koperdivisie van Rio Tinto is er een "sterke wens" bij het bedrijf voor meer investeringen in Amerikaanse koperproductie.
16 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse BASF, 's werelds grootste chemieconcern, verlaagt de winstverwachting voor dit jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag naar chemicaliën door de economische onzekerheid vanwege de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Ook heeft BASF te maken met een zwakkere vraag naar chemicaliën in China.
17 uur geleden