Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw klein verlies voor Japanse beurs

Opnieuw klein verlies voor Japanse beurs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag opnieuw met een klein verlies gesloten. Een reeks van tegenvallende resultaten en vooruitzichten van grote Japanse bedrijven door de impact van de coronapandemie zorgden voor koersdruk in de afgelopen twee handelsdagen. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent lager op 22.418,15 punten. Honda zakte ruim 6 procent. De Japanse autofabrikant leed afgelopen kwartaal het grootste operationele verlies sinds 2009 en verwacht dat de operationele winst in het lopende boekjaar flink zal dalen. Concurrent Toyota zag de operationele kwartaalwinst bijna verdampen door de coronacrisis, maar wist tegen de verwachting in nog net in de zwarte cijfers te blijven. Het aandeel won 2,3 procent. Computerspelletjesmaker Nintendo, die na de slotbel met cijfers kwam, sloot 0,2 procent hoger.

De Chinese beurzen gingen omlaag door de toenemende spanningen tussen China en de Verenigde Staten. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo wil de Trump-regering "onbetrouwbare" Chinese apps als TikTok en WeChat verbannen uit Amerikaanse app-winkels. In Hang Seng-index noteerde de Hang Seng-index tussentijds 1,5 procent lager en de hoofdindex in Shanghai daalde 0,7 procent. De Kospi in Seoul dikte daarentegen 1,1 procent aan en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

57 minuten geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

2 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

2 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

3 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

5 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

5 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geƫindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden