Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw kent Nederland een sneeuwarme winter

Opnieuw kent Nederland een sneeuwarme winter

DE BILT (ANP) - Nederland heeft net als de twee voorgaande jaren wederom een sneeuwarme winter gehad. Dat meldt Weer.nl. Gemiddeld heeft Nederland twintig sneeuwdagen tijdens de winter, deze keer waren dat er dertien. Als er geen sneeuw meer valt, dan komt deze winter op de elfde plek als het gaat om de meest sneeuwloze winters sinds 1951.

Bijna alle sneeuwdagen waren dit jaar tussen half januari en half februari. Alleen in Limburg viel er begin januari al sneeuw. De rest van het land was dus later aan de beurt. Sowieso waren er lokaal grote verschillen te zien. Zo sneeuwde het deze winter maar acht dagen in Den Helder (Noord-Holland), terwijl het in Maastricht (Limburg) negentien dagen sneeuwde en in Eelde (Drenthe) 22. Op sommige plekken in de Limburgse heuvels sneeuwde het vaker dan dertig keer. In De Bilt, waar het KNMI gevestigd is, bleef de teller steken op negen dagen.

Normaal telt het Nederlandse winterseizoen landelijk dus gemiddeld twintig sneeuwdagen. Dat was dertig jaar geleden wel anders. Toen ging het nog om gemiddeld 33 sneeuwdagen. De kans bestaat dat er nog sneeuw gaat vallen in Nederland, maar Weer.nl acht de kans "uitermate klein" dat het gemiddelde van twintig sneeuwdagen nog wordt gehaald.

Meer uit Binnenland

Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

2 uur geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

2 uur geleden
Qbuzz houdt bussen in noorden zaterdagochtend binnen

LEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.

2 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

6 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

7 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

8 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

8 uur geleden