Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw kent Nederland een sneeuwarme winter

Opnieuw kent Nederland een sneeuwarme winter

DE BILT (ANP) - Nederland heeft net als de twee voorgaande jaren wederom een sneeuwarme winter gehad. Dat meldt Weer.nl. Gemiddeld heeft Nederland twintig sneeuwdagen tijdens de winter, deze keer waren dat er dertien. Als er geen sneeuw meer valt, dan komt deze winter op de elfde plek als het gaat om de meest sneeuwloze winters sinds 1951.

Bijna alle sneeuwdagen waren dit jaar tussen half januari en half februari. Alleen in Limburg viel er begin januari al sneeuw. De rest van het land was dus later aan de beurt. Sowieso waren er lokaal grote verschillen te zien. Zo sneeuwde het deze winter maar acht dagen in Den Helder (Noord-Holland), terwijl het in Maastricht (Limburg) negentien dagen sneeuwde en in Eelde (Drenthe) 22. Op sommige plekken in de Limburgse heuvels sneeuwde het vaker dan dertig keer. In De Bilt, waar het KNMI gevestigd is, bleef de teller steken op negen dagen.

Normaal telt het Nederlandse winterseizoen landelijk dus gemiddeld twintig sneeuwdagen. Dat was dertig jaar geleden wel anders. Toen ging het nog om gemiddeld 33 sneeuwdagen. De kans bestaat dat er nog sneeuw gaat vallen in Nederland, maar Weer.nl acht de kans "uitermate klein" dat het gemiddelde van twintig sneeuwdagen nog wordt gehaald.

Meer uit Binnenland

Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

3 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

3 uur geleden
Nederland wil militaire bijdrage leveren aan openen Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.

5 uur geleden
OM eist 4,5 jaar cel tegen Inez Weski voor rol in bende Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.

6 uur geleden
Teruggevonden kunstschatten eerst naar Roemenië

ASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.

7 uur geleden
OM Aruba draagt dossier Natalee Holloway over aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.

7 uur geleden
Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

8 uur geleden