Opnieuw juridische tegenslag Trump in Pennsylvania
HARRISBURG (ANP) - Het hooggerechtshof in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft zaterdag besloten dat 2,5 miljoen uitgebrachte briefstemmen niet ongeldig worden verklaard. Dat meldt The Washington Post. Het kamp van president Donald Trump had daar om gevraagd.
Veel Democraten hebben deze verkiezingen per post gestemd vanwege het coronavirus. Het team van Trump wil dat die stemmen niet worden meegeteld bij de uitslag. Het gerechtshof in Pennsylvania besloot unaniem dat de Republikeinen te lang hadden gewacht met het indienen van hun verzoek. De wet die stemmen per post in de staat mogelijk maakt, komt uit 2019.
Het Trump-team had het hof gevraagd om alle poststemmen ongeldig te verklaren of anders de wetgevers in Pennsylvania, waar de Republikeinen in de meerderheid zijn, te verzoeken een lijst met kiesmannen voor de staat op te stellen. Die laatste optie noemde het hof "ongekend": het zou zo'n 6,9 miljoen kiezers hun stem ontnemen.
De afwijzing is de laatste in een rij juridische nederlagen voor Trump, die weigert te erkennen dat zijn tegenstander Joe Biden de presidentsverkiezingen heeft gewonnen.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
6 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
7 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
7 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
9 uur geleden