Opnieuw Israëlische luchtaanvallen op Syrië
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische luchtmacht heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op doelen in Syrië. De aanvallen waren een vergelding voor twee raketaanvallen zaterdag vanuit Syrië op de door Israël bezette Golanhoogte, meldt het Israëlische leger op Telegram. Wat de doelwitten van de aanvallen waren is onduidelijk. Het leger heeft het slechts over "terreur-infrastructuur".
Vrijdag voerde de Israëlische luchtmacht ook al een aanval uit op Syrië, nadat een drone was neergekomen op een school in de Israëlische badplaats Eilat, aan de Rode Zee. De drone zou afkomstig zijn geweest uit Syrië, ruim 400 kilometer noordelijker.
Israël veroverde de Golanhoogte in 1967 tijdens de Zesdaagse Oorlog op Syrië en houdt het gebied sindsdien bezet.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran waren onder meer gericht op ayatollah Ali Khamenei en president Masoud Pezeshkian, zegt een Israëlische functionaris tegen Israëlische media. Het is nog onduidelijk of die aanvallen succesvol waren, zegt hij.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft bevestigd dat het aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse bases in de regio. Het betreft Amerikaanse militaire doelen in Bahrein, Koeweit, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). In de Saudische hoofdstad Riyad zijn ook explosies gehoord.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de ontwikkelingen in het Midden-Oosten gevaarlijk. De ballistische raket- en kernwapenprogramma's, samen met de steun aan terreurgroepen, "vormen een ernstige bedreiging voor de wereldwijde veiligheid", schrijft ze op X.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Hoge Nationale Veiligheidsraad heeft de burgers opgeroepen om naar veilige steden te trekken. Het regeringsorgaan zei niet welke steden wel en niet veilig zijn. Teheran houdt er in elk geval rekening mee dat de Israëlische en Amerikaanse aanvallen voorlopig doorgaan.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft 20.000 reservisten van het leger opgeroepen, meldt nieuwssite Times of Israel. Die maatregel komt te midden van de Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsaanvallen op Israël.
54 minuten geledenMANAMA (ANP/AFP/RTR) - In Bahrein is het luchtalarm afgegaan en zijn ontploffingen gehoord. De Golfstaat ligt ongeveer 230 kilometer van de Iraanse kust en huisvest een grote Amerikaanse marinebasis. Die heeft bevestigd dat er een raketaanval op het complex is uitgevoerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Volgens het Duitse persbureau dpa proberen Iraniërs in groten getale om de hoofdstad Teheran te ontvluchten. Die stad werd geraakt door de Israëlische en Amerikaanse luchtaanvallen en ooggetuigen zeggen dat er nu lange rijen staan bij de benzinestations, zodat mensen met hun auto ergens anders naartoe kunnen rijden.
1 uur geleden