Opnieuw Israëlische luchtaanvallen op Syrië
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische luchtmacht heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op doelen in Syrië. De aanvallen waren een vergelding voor twee raketaanvallen zaterdag vanuit Syrië op de door Israël bezette Golanhoogte, meldt het Israëlische leger op Telegram. Wat de doelwitten van de aanvallen waren is onduidelijk. Het leger heeft het slechts over "terreur-infrastructuur".
Vrijdag voerde de Israëlische luchtmacht ook al een aanval uit op Syrië, nadat een drone was neergekomen op een school in de Israëlische badplaats Eilat, aan de Rode Zee. De drone zou afkomstig zijn geweest uit Syrië, ruim 400 kilometer noordelijker.
Israël veroverde de Golanhoogte in 1967 tijdens de Zesdaagse Oorlog op Syrië en houdt het gebied sindsdien bezet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
6 uur geleden