Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw isoleercel voor Kremlin-criticus Navalni

Opnieuw isoleercel voor Kremlin-criticus Navalni

MOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-criticus Alexej Navalni is in zijn Russische strafkolonie in een isoleercel geplaatst, voor de derde keer deze maand. De uitgesproken tegenstander van president Vladimir Poetin laat via zijn advocaten op sociale media weten dat hij zo wordt gestraft voor zijn politieke activiteiten. Hij moet zeven dagen in eenzame opsluiting doorbrengen.

De 46-jarige Navalni zit een gevangenisstraf van negen jaar uit in een strafkolonie in de buurt van de stad Vladimir. Hij zou onder meer geld hebben verduisterd. Volgens hem waren de aanklachten en veroordelingen politiek gemotiveerd.

"Feit is dat ik te politiek actief ben voor een gevangene", aldus Navalni. "De vakbond van gevangenen die ik heb opgericht, is een bron van grote irritatie." Vorige week zei hij dat hij een soortgelijke straf van vijf dagen had gekregen omdat hij had gelopen zonder zijn handen op zijn rug. Op 15 augustus liet hij weten dat hij drie dagen in een strafcel was gezet omdat hij de bovenste knoop van zijn gevangenisuniform niet had dichtgedaan.

Navalni werd vorig jaar gearresteerd toen hij vanuit Duitsland terugkeerde naar Rusland. Hij was daar behandeld nadat hij in Siberië een aanval met het zenuwgif novitsjok had overleefd. Het Kremlin ontkent betrokkenheid bij de moordpoging.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

2 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

6 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

7 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

7 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

7 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

8 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

9 uur geleden