Opnieuw incident in gemeente Purmerend, explosie bij woning
MIDDENBEEMSTER (ANP) - Bij een woning in het Noord-Hollandse Middenbeemster is vrijdagochtend vroeg een explosief afgegaan. Door de explosie ontstond brand, waardoor de woning onbewoonbaar is geworden. Ook moesten preventief omliggende woningen worden ontruimd. Niemand raakte gewond, meldt de politie. Het is het vierde incident in de gemeente Purmerend, waar Middenbeemster onder valt, in vier dagen tijd. De politie onderzoekt of er een verband is tussen deze zaken.
Het explosief ging vrijdag rond 03.10 uur af bij de woning aan de Groenveld. De brandweer heeft de daaropvolgende brand geblust.
Donderdagavond was het nog raak aan de Weverstraat, waar rond 22.50 uur een woning werd beschoten. Ook hierbij raakte niemand gewond en net als rond de explosie in Middenbeemster zijn er vooralsnog geen aanhoudingen verricht.
Beschieting dag eerder
Een dag eerder, op woensdag, werd in de vroege ochtend om 04.30 uur een woning aan de Boeierstraat beschoten. De gevel en een raam raakten door kogelinslagen beschadigd. De politie vermoedt ook dat er vuurwerk bij de voordeur van de woning is afgestoken. Op het moment dat er geschoten werd, was er niemand thuis.
Op dinsdagavond vielen er schoten op de Belthoeve in Middenbeemster. Ook bij deze schietpartij raakte niemand gewond. De politie vond even verderop een aantal hulzen op de Bijenlust en de Vlijthoeve en spullen die mogelijk van de verdachten waren. Deze heeft de politie in beslag genomen.
Onderzoek
Een politiewoordvoerder laat weten dat de politie nu spreekt van opzichzelfstaande zaken, maar dat zij ook rekening houdt met een verband en daar onderzoek naar doet.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over schade of andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.
49 minuten geledenLESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
1 uur geleden