
Opnieuw incident in gemeente Purmerend, explosie bij woning
MIDDENBEEMSTER (ANP) - Bij een woning in het Noord-Hollandse Middenbeemster is vrijdagochtend vroeg een explosief afgegaan. Door de explosie ontstond brand, waardoor de woning onbewoonbaar is geworden. Ook moesten preventief omliggende woningen worden ontruimd. Niemand raakte gewond, meldt de politie. Het is het vierde incident in de gemeente Purmerend, waar Middenbeemster onder valt, in vier dagen tijd. De politie onderzoekt of er een verband is tussen deze zaken.
Het explosief ging vrijdag rond 03.10 uur af bij de woning aan de Groenveld. De brandweer heeft de daaropvolgende brand geblust.
Donderdagavond was het nog raak aan de Weverstraat, waar rond 22.50 uur een woning werd beschoten. Ook hierbij raakte niemand gewond en net als rond de explosie in Middenbeemster zijn er vooralsnog geen aanhoudingen verricht.
Beschieting dag eerder
Een dag eerder, op woensdag, werd in de vroege ochtend om 04.30 uur een woning aan de Boeierstraat beschoten. De gevel en een raam raakten door kogelinslagen beschadigd. De politie vermoedt ook dat er vuurwerk bij de voordeur van de woning is afgestoken. Op het moment dat er geschoten werd, was er niemand thuis.
Op dinsdagavond vielen er schoten op de Belthoeve in Middenbeemster. Ook bij deze schietpartij raakte niemand gewond. De politie vond even verderop een aantal hulzen op de Bijenlust en de Vlijthoeve en spullen die mogelijk van de verdachten waren. Deze heeft de politie in beslag genomen.
Onderzoek
Een politiewoordvoerder laat weten dat de politie nu spreekt van opzichzelfstaande zaken, maar dat zij ook rekening houdt met een verband en daar onderzoek naar doet.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De EO komt met een nieuwe talkshow om "het Joodse geluid een herkenbaar podium te geven bij de publieke omroep". De Joodse Wereld gaat op zondag 21 september van start en is wekelijks te zien bij de omroep.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail evacueert ongeveer vierhonderd reizigers uit een gestrande trein op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Rotterdam en Breda, meldt de NS. Wegens een brandmelding in de locomotief strandde de trein rond 18.20 uur op dit traject.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste openbare zitting tegen de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa is op 25 november, meldt de rechtbank Amsterdam. De jonge vrouw werd in de nacht van 19 op 20 augustus omgebracht in Duivendrecht. Zij was op de fiets onderweg van Amsterdam naar huis in Abcoude.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Badr Hari krijgt 24 uur werkstraf voor mishandeling. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving door Het Parool. De vechtsporter zou volgens RTL Boulevard zijn ex-partner hebben mishandeld. Dat zou gebeurd zijn vorig jaar september en op 2 februari. Hari werd na de laatste keer opgepakt en zat drie dagen vast.
5 uur geleden