Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw incident in gemeente Purmerend, explosie bij woning

Opnieuw incident in gemeente Purmerend, explosie bij woning

MIDDENBEEMSTER (ANP) - Bij een woning in het Noord-Hollandse Middenbeemster is vrijdagochtend vroeg een explosief afgegaan. Door de explosie ontstond brand, waardoor de woning onbewoonbaar is geworden. Ook moesten preventief omliggende woningen worden ontruimd. Niemand raakte gewond, meldt de politie. Het is het vierde incident in de gemeente Purmerend, waar Middenbeemster onder valt, in vier dagen tijd. De politie onderzoekt of er een verband is tussen deze zaken.

Het explosief ging vrijdag rond 03.10 uur af bij de woning aan de Groenveld. De brandweer heeft de daaropvolgende brand geblust.

Donderdagavond was het nog raak aan de Weverstraat, waar rond 22.50 uur een woning werd beschoten. Ook hierbij raakte niemand gewond en net als rond de explosie in Middenbeemster zijn er vooralsnog geen aanhoudingen verricht.

Beschieting dag eerder

Een dag eerder, op woensdag, werd in de vroege ochtend om 04.30 uur een woning aan de Boeierstraat beschoten. De gevel en een raam raakten door kogelinslagen beschadigd. De politie vermoedt ook dat er vuurwerk bij de voordeur van de woning is afgestoken. Op het moment dat er geschoten werd, was er niemand thuis.

Op dinsdagavond vielen er schoten op de Belthoeve in Middenbeemster. Ook bij deze schietpartij raakte niemand gewond. De politie vond even verderop een aantal hulzen op de Bijenlust en de Vlijthoeve en spullen die mogelijk van de verdachten waren. Deze heeft de politie in beslag genomen.

Onderzoek

Een politiewoordvoerder laat weten dat de politie nu spreekt van opzichzelfstaande zaken, maar dat zij ook rekening houdt met een verband en daar onderzoek naar doet.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: opgenomen patiënt heeft het hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.

24 minuten geleden
Koninklijke Marechaussee: brand 't Harde door springstof-oefening

DEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.

48 minuten geleden
Reconstructie dodelijke steekpartij Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.

1 uur geleden
Peter Gillis krijgt 1,5 jaar cel om belastingfraude 2020 en 2021

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.

1 uur geleden
KLM: 388 mensen aan boord vlucht met vrouw met hantavirus

AMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.

1 uur geleden
Cruiserederij: mensen aan boord Hondius "heel saamhorig"

DEN HAAG (ANP) - De situatie aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is "vrij goed", meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. "De mensen zijn heel saamhorig." Volgens de woordvoerder helpt het daarbij dat er op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus aan boord zijn van het schip. "Natuurlijk gaat de ene persoon beter met deze situatie om dan de andere, maar het is rustig aan boord."

2 uur geleden
LUMC: opvang en zorg opvarende Hondius verloopt volgens plan

LEIDEN (ANP) - De opvang en zorg voor de opvarende van het cruiseschip Hondius in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) verloopt volgens plan. "We bieden alle ondersteuning en zorg die de patiënt op dit moment nodig heeft en nemen alle voorzorgsmaatregelen om dat op een veilige manier te doen."

2 uur geleden